Bayonetta 4 i 5 powstaną na pewno? Reżyser marki opowiedział o swoich ambitnych planach

bayonetta 3

Premiera Bayonetty 3, która miała miejsce kilka tygodni temu, okazała się naprawdę dużym sukcesem i to pomimo afery związanej z aktorką użyczającą głos głównej bohaterce. Tytuł ten zbierał naprawdę dobre recenzje, a największymi jego problemami zdają się te wynikające z ograniczeń Nintendo Switch. W jednym z ostatnich wywiadów reżyser serii oraz wiceprezes PlatinumGames — Hideki Kamiya — zdradził, jakie ma nadzieję wobec tego IP.

Reżyser marki Bayonetta nie chciałby, aby ta seria kiedykolwiek się skończyła

Bayonetta 3
Bayonetta 3

W wywiadzie udzielonym japońskiej redakcji IGN Kamiya wyjaśnił, że nie wyobraża sobie, aby seria Bayonetta „kiedykolwiek się skończyła”. Mężczyzna zdradził również, iż ma plany wobec czwartej i piątej części tego cyklu, a wewnątrz firmy ponoć bardzo często rozmawia się na temat poprowadzenia historii popularnej czarownicy nawet przez dziewięć odsłon. Reżyser zastrzegł jednak, że mimo ogromnych chęci cały zespół musi mieć „własne przekonanie” względem produkcji i rozwijać ją zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Przeczytaj też: Gry na Xbox One dla dzieci

W tym miejscu trzeba przyznać, że informacje na temat czwartej odsłony mogą niespecjalnie zaskoczyć fanów, ponieważ już w napisach końcowych Bayonnety 3 pojawiła się krótka wiadomość, sugerująca taki obrót spraw. Ciekawsze są tutaj zapewnienia reżysera co do bardziej dalekosiężnych planów dotyczących, chociażby piątej odsłony. Na ten moment nie pozostaje nic innego jak wyczekiwać dalszych komunikatów od samych twórców.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z