Polskie gry bestsellerami Steama! Trzy rodzime produkcje na liście najbardziej dochodowych w 2022 roku

Steam - Najlepsze z 2022 roku

Mijający rok był ciężki, ale obfitował w kilka ciekawych premier. Wciąż żywe pozostają też głośne tytuły wydane w poprzednich latach. Do obydwu tych grup należą gry pochodzące z Polski. Trzy z nich umieszczono na liście 100. najbardziej dochodowych produkcji na Steamie w 2022 roku.

Znamy bestsellery Steama w 2022 roku. Na liście trzy polskie gry

Zwiastun Dying Light 2

Steam kolejny rok z rzędu podzielił się listą bestsellerów swojej platformy. Wylądowały na niej gry, które w 2022 roku wygenerowały największy przychód brutto. Zestawienie zostało podzielone na grupy, którym przyporządkowano odpowiednie kolory. Platyna oznacza 12 najbardziej dochodowych tytułów, a następne w kolejce złoto produkcje z miejsc 13-24. Później pojawiają się srebro dla pozycji 25-50 oraz brąz dla drugiej połowy najlepszej setki.

W platynowej pierwszej 12 znalazło się miejsce dla stworzonego przez Techland survival-horroru Dying Light 2. Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że poza dziełem naszego rodzimego producenta miejsce wśród topu znalazło się dla jeszcze tylko czterech płatnych gier. Reszta to pozycje free-to-play.

Spis został przygotowany w kolejności losowej, więc nie wiemy, kto dokładnie zarobił najwięcej. Tak prezentuje się w pełnej okazałości:

 • Elden Right
 • Dying Light 2: Stay Human
 • Monster Hunter: Rise
 • Destiny 2
 • Naraka: Bladepoint
 • PUBG: Battlegrounds
 • Yu-Gi-Oh! Master Duel
 • Apex Legends
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • Call of Duty: Modern Warfare
 • Dota 2
 • Lost Ark
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Nie jest to koniec pozytywnych wieści dla polskiego gamedevu. W kolejnej złotej grupie umieszczono bowiem Cyberpunka 2077. Gra liczy już równo dwa lata, więc bez wątpienia jest to sukces dla jej twórcy, studia CD Projekt RED. Oprócz tego „złote” w 2022 roku były też takie tytuły jak Forza Horizon 5 czy GTA V.

CDPR ma swoją drogą jeszcze więcej powodów do radości. Z listy przygotowanej przez Steama możemy zauważyć, że Wiedźmin 3 nadal sprzedaje się świetnie. Dzięki temu zasłużył na umiejscowienie w brązowym zestawieniu.

Zobacz też: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że 2023 rok będzie jeszcze lepszy dla polskiej branży gier. Z kolei zainteresowani wszystkimi statystykami „Best Of 2022” Steama mogą je znaleźć pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.