Tragedia w zespole tworzącym Beyond Good and Evil 2. Nie żyje dyrektor kreatywny

Beyond Good and Evil 2 Emile Morel

Temat Beyond Good and Evil 2 wraca na łamy portali branżowych co jakiś czas, choć nie są to z reguły dobre wieści. Pod koniec lutego bieżącego roku informowaliśmy, że ze studia tworzącego ten tytuł odszedł jego szef, a atmosferze w zespole zamierza przyjrzeć się francuska inspekcja pracy. Dzisiaj za to dotarły do nas tragiczne wieści o śmierci jednego z ważniejszych członków ekipy tworzącej ten sequel.

Nie żyje dyrektor kreatywny Beyond Good and Evil 2

Emile Morel
Emile Morel

Zgodnie z informacjami podawanymi przez pozostałych członków zespołu Ubisoft Montpellier, nie żyje 40-letni deweloper Emile Morel. Mężczyzna pracował we francuskiej firmie od przeszło 14 lat, a w przeszłości brał udział przy tworzeniu Rayman Legends. W ostatnim czasie to właśnie on objął posadę dyrektora kreatywnego projektu Beyond Good and Evil 2.

Dotychczasowi współpracownicy Morela poprzez różne kanały społecznościowe wyrażają swój smutek spowodowany śmiercią dewelopera. Gabrielle Shrager, która pełni funkcję producentki w Ubisoft Montpellier zamieściła na swoim profilu Linkedin wpis o następującej treści:

Emile Moler, dyrektor kreatywny Beyond Good and Evil 2 opuścił nas wszystkich w tym tygodniu, będąc w szokująco młodym wieku 40 lat. Emile był częścią Ubisoft Montpellier przez ponad dekadę. Cieszyliśmy się razem w dobrych chwilach i płakaliśmy nad gorszymi momentami, wydając razem wiele gier. Emile był taki dumny z Beyond Good and Evil 2, Space Monkeys i swoich kolegów z zespołu. Będzie nam go bardzo brakować.

Gabrielle Shrager

Deweloperka pod koniec swojego wpisu zapewniła, że Beyond Good and Evil 2 ukaże się „w imieniu” zmarłego kolegi.

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Żaden z pracowników, którzy poinformowali o śmierci Morela, nie podał przyczyny śmierci dewelopera; kwestia ta zapewne pozostanie owiana tajemnicą przez długi czas. Pewne jest natomiast, że taka tragedia nie wpłynie pozytywnie na morale zespołu, który od przeszło półtorej dekady próbuje wydać Beyond Good and Evil 2. Szanse stawały się z roku na rok coraz mniejsze, a dzisiejsza wiadomość jest prawdziwym ciosem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.