Beyond Good and Evil 2 z naprawdę poważnymi kłopotami. Odejście szefa i inspekcja pracy w tle

beyond good and evil 2

Bez wątpienia Beyond Good and Evil 2 to produkcja, która obrosła na przestrzeni lat złą sławą. Po przeszło 15 latach gra nadal ma znajdować się we wczesnej fazie rozwoju, jednak Ubisoft nadal ciężko pracuje, by „zrealizować ambitne założenia”. Nowe doniesienia wskazują, że nad tytułem zebrały się kolejne czarne chmury, które mogą położyć się cieniem na procesie produkcyjnym.

REKLAMA

Beyond Good and Evil 2 – wieloletni szef projektu odszedł ze studia

Beyond Good and Evil 2
Beyond Good and Evil 2

Według najnowszych informacji jakie przekazuje serwis Kotaku szef Ubisoft Montpellier — Guillaume Carmona — odchodzi ze swojego stanowiska, a według innych doniesień nie był on obecny w studiu od początku roku. Informacje te potwierdzają, że całą pewnością nie wróci on do pełnienia dotychczasowych obowiązków.

Dokładne szczegóły nie są znane, firma bowiem powołuje się na tajemnicę zawodową.

Ponadto Kotaku powołując się na źródła, które chcą pozostać anonimowe, przekazuje, że sytuacji w tym oddziale Ubisoftu zamierza przyjrzeć się lokalna inspekcja pracy. Urzędników bowiem zainteresowała kwestia sporej ilości przedłużających się urlopów pracowniczych, które powodowe są chorobami oraz stresem.

Beyond Good & Evil 2 Bohaterowie
Beyond Good and Evil 2

Nie jest to pierwsza wizyta urzędników, bo proceder ten miał zacząć się jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to „dziesiątki programistów” skorzystało z dłuższych urlopów, a część z nich nie wróciła do pracy, całkowicie opuszczając szeregi studia.

Teraz inspektorzy mają ponoć przeprowadzić wywiady z pracownikami, lecz nie jest nic pewnego, bo przedstawiciele tej instytucji odmówili komentarza.

Na doniesienia te odpowiedział rzecznik Ubisoftu, który stwierdził, że życie i samopoczucie jest dla korporacji priorytetem. Przekazał on również, że „ocenę samopoczucia” wśród deweloperów pracujących nad Beyond Good and Evil 2 sprawuje zewnętrzna firma, która w razie konieczności „podejmuje środki zapobiegawcze”.

Przeczytaj też: Gry strzelanki

Doniesienia te nie wygląda dobrze i wiele wskazuje na to, że projekt Beyond Good and Evil 2 mierzy się z coraz większymi problemami. Tytuł teoretycznie powstaje z myślą o PC, PS5 oraz Xbox Series X|S, jednak na ten moment wizja jakiegokolwiek debiutu staję się coraz bardziej nierealna.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!