BioShock doczeka się odświeżenia?! W planach 2K znajduje się „niezapowiedziany remake”

BioShock 2K Games

Na Summer Games Fest 2024 doszło do zapowiedzi Sid Meier’s Civilization VII. W sieci pojawiły się natomiast kolejne informacje na temat planów 2K Games. Wiele wskazuje bowiem na to, że jedna z gier z portfolio wspomnianego wydawcy może doczekać się niebawem remake’u.

„Niezapowiedziany remake” od 2K Games to BioShock? Wpis animatora źródłem spekulacji

BioShock: The Collection – zwiastun

Źródłem spekulacji są informacje pochodzące z profilu jednego z animatorów na LinkedIn. Autor całego zamieszania pracował w 2K Games przez ostatnie 2,5 roku, a w jego CV znaleźć można m.in. takie tytuły jak WWE 2K25 czy NBA 2K25, a także nową odsłonę serii Mafia oraz kolejną część BioShocka. Poruszenie wywołała jednak wzmianka o „nadchodzącym niezapowiedzianym remake’u”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wspomniany animator usunął już słowo „remake” ze swojego życiorysu, ale jak dobrze wiemy – w Internecie nic nie ginie. Gracze spekulują natomiast, że 2K Games może pracować nad odświeżoną wersją pierwszej odsłony serii BioShock. Od premiery produkcji Irrational Games minęło już bowiem blisko 17 lat.

Wśród kandydatów do remake’a wymienia się też Spec Ops: The Line. Część osób nie wyklucza również, że odświeżenia doczeka się jedna z gier sygnowanych nazwiskiem Sida Meiera. Na oficjalną zapowiedź wspomnianej przez animatora produkcji będzie trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Na koniec warto również przypomnieć, że trylogia BioShock już kilka lat temu otrzymała remaster. W 2016 roku na rynku zadebiutowało bowiem BioShock: The Collection, czyli zestaw trzech odświeżonych części popularnego cyklu. Wspomniany pakiet dostępny jest na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Źródło: Eurogamer

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.