BioWare otrzymało pozwy od byłych pracowników. Twórcy Dragon Age żądają godziwej odprawy

dragon age inkwizycja

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, z pracą w BioWare pożegnała się spora liczba pracowników. Jak zapewniała firma, reorganizacja kadry była niezbędna, aby studio mogło się rozwijać, a osoby dotknięte redukcją etatów mogły liczyć na pomoc ze strony byłego pracodawcy. Teraz jednak BioWare zostało pozwane przez byłych pracowników.

Byli pracownicy BioWare pozywają firmę i domagają się wyższych odpraw

Dragon Age 4
Dragon Age 4

Prawie dwa miesiące temu z BioWare zostało zwolnionych 50 pracowników ze względu na „zmieniające się potrzeby studia”. Siedmiu deweloperów dotkniętych decyzją firmy postanowiło jednak pozwać byłego pracodawcę. Weterani BioWare uważają bowiem, że odprawa, jaką otrzymali podczas rozwiązywania umowy, jest zbyt niska.

Jak podaje GamesIndustry, część z poszkodowanych osób próbowała negocjować warunki, jednak podobno BioWare odmówiło podwyższenia kwoty odpraw. Byli pracownicy, żądają teraz pełnej kwoty odszkodowania oraz zadośćuczynienia za „nieuzasadnione złe traktowanie”.

W świetle niedawnych licznych zwolnień w branży oraz faktu, że umowy NDA z BioWare uniemożliwiają nam zaprezentowanie w naszym portfolio ostatnich prac nad Dragon Age: Dreadwolf, jesteśmy bardzo zaniepokojeni trudnościami, jakie wielu z nas będzie miało ze znalezieniem pracy w okresie świątecznym. Chociaż nadal wspieramy grę, nad którą tak ciężko pracowaliśmy, i naszych kolegów kontynuujących tę pracę, staramy się zrozumieć, dlaczego BioWare tak nas traktuje w tym trudnym czasie.

Były pracownik BioWare

Zobacz też: Telefon do 500 zł

Reprezentujący pracowników radca prawny R. Alex Kennedy sugeruje, że BioWare mogło zawrzeć w swoich umowach nielegalne zapisy. Według mężczyzny firma próbowała zmniejszyć kwoty odpraw znacznie poniżej tego, co zazwyczaj przyznają sądy, poprzez wyeliminowanie świadczeń z wynagrodzenia za wypowiedzenie. To z kolei ma być sprzeczne z Kodeksem Standardów Pracy. Sprawa wciąż nie pozostała rozwiązana, więc pozostaje nam obserwować dalszy rozwój wydarzeń.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.