BioWare przestaje rozwijać Star Wars The Old Republic. Studio skupi się na Mass Effect i Dragon Age

Star Wars The Old Republic BioWare

BioWare poza grami spod szyldu Dragon Age oraz Mass Effect od przeszło dwunastu lat rozwija całkiem udaną produkcję MMORPG Star Wars The Old Republic. Przez studio wywiązywało się z tego obowiązku naprawdę dobrze, a świadczy o tym niemała liczba stałych graczy. Teraz jednak nadszedł czas na rozstanie, bo pozycja przejdzie pod skrzydła innego studia.

BioWare skupi się na tworzeniu gier dla jednego gracza, a Star Wars The Old Republic przechodzi w dobre ręce

Star Wars The Old Republic
Star Wars The Old Republic

Zgodnie z doniesieniami przekazywanymi przez IGN BioWare przestaje sprawować opiekę nad rozwojem Star Wars The Old Republic. W efekcie tego tytułem tym ma zająć się studio, które uznać można za weteranów branży, czyli Broadsword Online Games, którzy już teraz zajmuje się m.in. rozwojem sędziwej Ultimy Online.

Co w takim przypadku stanie się z BioWare? Otóż firma ta skupi się wyłącznie na rozwoju gier dla jednego gracza ze swojego portfolio, a więc Dragon Age oraz Mass Effect. Nie oznacza to jednak, że każdy pracownik rozwijający w BioWare Star Wars The Old Republic pozostanie w firmie. Część z nich zostanie przeniesiona do Broadsword Online Games lub po prostu straci pracę.

Mass Effect 2
Mass Effect 2

Electronic Arts w wystosowanym oświadczeniu potwierdza, że gra nadal będzie rozwijana i doczeka się nawet kolejnch aktualizacji.

W [Star Wars] The Old Republic będą nadal [pojawiać się] planowane aktualizacje zawartości, takie jak nadchodzący patch 7.3 i następny sezon PvP, a kolejne spodziewane są w przyszłości. EA pozostanie wydawcą gry, podczas gdy BioWare skupi swoje zasoby na grach dla pojedynczego gracza, takich jak Dragon Age i Mass Effect.

Electronic Arts

Komunikat ten powinien szczególnie uspokoić tych, którzy na podstawie wcześniejszych doniesień mogli obawiać się, że tytuł wkrótce zostałby zamknięty, lub przestałby być rozwijany.

Przeczytaj też: Gry symulatory

Kup Star Wars Jedi Survivor

Umowa dotycząca przeniesienia projektu na inne studio ma zostać domknięta jeszcze w tym miesiącu, więc kolejne konkrety powinny pojawić się już niebawem. Pozostaje też mieć nadzieję, że tego rodzaju zmiana wyjdzie obu stronom na dobre, a efektem tego będą dopracowane gry od BioWare.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.