Wymagania sprzętowe Black Myth: Wukong. Grę uruchomią nawet kilkuletnie komputery

Black Myth Wukong

Opublikowane dotychczas materiały z Black Myth: Wukong przykuwały uwagę graczy nie tylko widowiskowymi starciami z bossami, ale również atrakcyjną oprawą graficzną. Tytuł zaoferuje pełny ray tracing (zwany także path tracingiem), dzięki czemu gracze mogą spodziewać się realistycznych cieni, odbić oraz zaawansowanego oświetlenia. W sieci pojawiły się pełne wymagania sprzętowe.

Black Myth: Wukong – wymagania sprzętowe wersji PC

Najwolniejsza konfiguracja sprzętowa (1080p, bez ray tracingu) obejmuje „wiekowe” układy graficzne NVIDIA GeForce GTX 1060 i AMD Radeon RX 580. W przypadku procesorów mowa o Intelu Core i5-8400 oraz AMD Ryzen 5 1600.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W 4K odpowiednią płynność zapewnią GPU ze średniej półki – GeForce RTX 4070 lub Radeon RX 7800 XT, współpracujące z procesorem Intel Core i7-9700 bądź AMD Ryzen 5 5500.

Rozgrywką z włączonym ray tracingiem powinny interesować się osoby posiadające przynajmniej GeForce’a RTX 3060. W przypadku rozdzielczości 4K nie obejdzie się bez niemal najszybszej karty graficznej – GeForce RTX 4080 Super.

Co więcej, gracze powinni wygospodarować 130 GB wolnego miejsca na nośniku SSD, a także upewnić się, że ich komputery wyposażone są w 16 lub 32 GB pamięci RAM.

Black Myth: Wukong zadebiutuje 20 sierpnia 2024 roku na PC, Xbox Series S|X i PlayStation 5. Do sprzedaży mają trafić dwie wersje kolekcjonerskie: z figurką prezentującą głównego bohatera koroną Małpiego Króla.

Źródło: Wccftech

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.