Gry Blizzarda mogą powrócić do Chin! Firma znowu chce współpracować z NetEase

Gry Blizzarda Chiny

W listopadzie ubiegłego roku świat obiegła wieść o zakończeniu współpracy pomiędzy Blizzardem a NetEase. W wyniku tego z chińskiego rynku zniknęły takie produkcje jak World of Warcraft, Overwatch, Starcraft, a Diablo 4 w ogóle nie zadebiutowało. Najnowsze doniesienia wskazują, że obie korporacje ponownie zasiadły do rozmów, aby przywrócić gry amerykańskiej korporacji na rynek Państwa Środka.

Blizzard dogaduje się z NetEase i chce wrócić do Chin

Blizzard gry
Gry Blizzarda

Według doniesień podawanych przez chińskojęzyczne portale branżowe Blizzard i NetEase chcą przywrócić wszystkie usługi i gry gwarantowane przez amerykańskiego dewelopera. Zgodnie z przepisami obie firmy muszą ustanowić tzw. krajowy zespół operacyjny usług, a także ponownie stworzyć od nowa całą infrastrukturę sieciową.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według przekazywanych informacji procesy te mają zająć sporo czasu i wstępnie mówi się o półrocznym okresie oczekiwania. Kroki te są niezbędne ze względu na chińskie przepisy, które nakładają na zagraniczne firmy szereg regulacji i wymogów. Oznacza to, że droga powrotu gier Blizzarda do chińskich graczy może wcale nie być łatwa.

Przeczytaj też: Gry na Commodore 64

Wychodzi więc na to, że korporacje po pewnym okresie wreszcie znalazły wspólny język. Niektórzy nie wykluczają, że dużo w tej materii zdziałał sam Microsoft, choć tutaj brak na to konkretnych dowodów. Pewne jest natomiast, że na całej sprawie zyskają gracze z ChRLD.

Źródło: Xbox Era

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.