Blizzard rozstaje się z NetEase. World of Warcraft, Starcraft i Diablo nie będą działać w Chinach

World of Warcraft

Chińskich fanów Blizzarda czeka bardzo trudny rok 2023. Wydawca opublikował właśnie informację prasową, w której informuje o rozstaniu z NetEase. Większość gier Blizzarda będzie w rezultacie niedostępna w Chinach od 23 stycznia 2023 roku.

Blizzard opuszcza Chiny

World of Warcraft Dragonflight
World of Warcraft

NetEase wydaje gry Blizzarda w Chinach od 2008 roku. Współpraca ta pozwala dostosować wszystkie tytuły do rygorystycznych standardów tego kraju i zadbać, żeby trafiły do sprzedaży. Po 14 latach niestety nie udało się dojść do porozumienia podczas ostatnich negocjacji i umowa licencyjna nie została przedłużona.

Oznacza to, że od 23 stycznia 2023 roku w Chinach nie będą dostępne World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch 2, Heroes of the Storm, Diablo 3 oraz Warcraft III: Reforged. Pod koniec tego roku wciąż zadebiutuje jednak Dragonflight oraz drugi sezon OW2.

Przeczytaj też: Jaki telewizor kupić

Problematyczną sytuację przetrwa jedynie Diablo Immortal, co powinno być bardzo dobrą wiadomością dla Blizzarda, biorąc pod uwagę rozmiar rynku mobilnego w Chinach. Pozostałe gry będą musiały prawdopodobnie poczekać na inną firmę, która przystanie na warunki Blizzarda.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!