Blizzard doczekał się nowej szefowej. Stery w studiu objęła kobieta odpowiedzialna za serię Call of Duty

Blizzard

Ostatnie zwolnienia w Xboxie sprawiły, że z pracą w korporacji pożegnało się 1900 zatrudnionych, a jedną z nich był sam prezes Blizzarda Mike Ybarra. Tak poważne zawirowania wymusiły więc na przedsiębiorstwie wybranie nowej osoby, która przejmie stery studia odpowiedzialnego za Overwatch, World of Warcraft czy Diablo. Najnowszy komunikat potwierdza, że stanowisko to objęła kobieta, która od pewnego czasu trzymała pieczę nad marką Call of Duty.

Johanna Faries nową szefową Blizzard Entertainment

Blizzard Gry
Gry Blizzarda

Nowym prezesem Blizzarda została Johanna Faries, która do niedawna odpowiadała za trzymanie pieczy nad serią Call of Duty w Activision. Do korporacji dołączyła dokładnie w 2018 roku, kiedy to objęła stanowisko szefowej działu esportu właśnie w przypadku marki Call of Duty. Z czasem zaś awansowała i w 2021 roku odpowiadała za całą markę popularnych FPS-ów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W wiadomości do swoich nowych podwładnych oraz społeczności graczy Faries podkreśliła, że Activision, Blizzard oraz King to studia z zupełnie odrębnymi grami, kulturą i społecznością.

Activision, Blizzard i King to różniące się firmy, ze zdecydowanie odrębnymi grami, kulturami i społecznościami. Ważne jest, żeby zauważyć, że w jaki w Call of Duty budzimy się, aby dostarczać treści graczom, często jest odmienne od oszałamiających gier w domenie Blizzarda: każda z nich ma inne wrażenia z rozgrywki, społeczności, które je otaczają oraz modele wymagane do osiągnięcia sukcesu. Rozmawiałam o tym z kierownictwem Blizzarda i obejmuję tę rolę z wrażliwością na dynamikę i głębokim szacunkiem dla Blizzarda, gdy zaczniemy już badać możliwości wyniesienia naszych uniwersów na jeszcze wyższy poziom.

Johanna Faries

Nowa szefowa podkreśliła też, że zobowiązuje się do pomocy w rozwoju Blizzarda, jednak z szacunkiem do gier, które zostały wydane. Jednocześnie jest ona wielką optymistką wobec tego, co może w przyszłości czekać legendarne studio.

Diablo 4
Diablo 4

Ciekawą wzmianką jest tutaj fakt, że Faries jest też zapaloną graczką i wielką fanką Diablo 4. Ta wiadomość może zostać odebrana przez część graczy jako coś pozytywnego, choć nie sposób wykluczyć, że jest to tylko PR-owa formułka pod publiczność.

Faries w pełni zacznie kierować studiem od 5 lutego 2024 i dopiero po ostatecznych efektach dane nam będzie się przekonać, co z tej zmiany wyjdzie. Oby tylko prowadzenie studia szło nowej szefowej lepiej niż zarządzanie marką Call of Duty, zwłaszcza w kontekście ostatniego Modern Warfare 3.

Źródło: Blizzard

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.