Wielkie zwolnienia w Xboxie! Redukcja zatrudnienia obejmie także Activision Blizzard

Logo Xbox

Niestety branża growa nadal doświadcza kolejnych fal zwolnień pracowników. Nie inaczej jest także w przypadku gamingowego skrzydła Microsoftu. Xbox ogłosił bowiem, że pracę straci 1900 osób.

Microsoft zwolni 1900 osób w Xboxie, Activision Blizzard i ZeniMax Media

Xbox logo
Xbox

Ostatnimi czasy doświadczamy masowych zwolnień w branży gamingowej. W końcu ta sama sytuacja wydarzyła się w Xboxie, gdzie Phil Spencer wystosował niedawno list do pracowników.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szef growego skrzydła Microsoftu poinformował w nim, że pracę straci 1900 osób z Xboxa, Activision Blizzard i ZeniMax Media. To część reorganizacji, którą przechodzi firma po fuzji z wydawcą Call of Duty i World of Warcraft.

Jako część tego procesu podjedliśmy bolesną decyzję o zmniejszeniu naszego gamignowego skrzydła o 1900 stanowisk z ogółu 22000 pracowników w naszym zespole. Zespół kierowniczy i ja jesteśmy zobowiązani do jak najbardziej przemyślanej nawigacji tym procesem.

Phil Spencer

Jak dodał szef Xboxa, osoby dotknięte redukcją zatrudnienia otrzymają pełne wsparcie w okresie przejściowym. Wlicza się w to także wypłata przysługujących im odpraw.

To już drugi raz, gdy słyszymy dziś o zwolnienia w firmie zajmującej się grami. Nie dalej jak kilka godzin temu dowiedzieliśmy się bowiem, że także polskie People Can Fly zdecydowało o zakończeniu współpracy z niektórymi pracownikami.

Jeszcze wcześniej informację o zwolnieniach przekazał Riot Games. W przypadku producenta League of Legends z pracą pożegnało się kilkaset osób.

Źródło: Windows Central

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.