Bloober Team rezygnuje z horrorów psychologicznych. Polskie studio chce trafiać do szerszej publiki

Silent Hill 2 Remake

Polskie studio Bloober Team specjalizujące się w tworzeniu horrorów psychologicznych zbliża się do przełomowego etapu w swojej historii. Zdając sobie sprawę z preferencji szerszej publiki, zespół zdecydował się bowiem skupić na produkcji tytułów, które mogą odpowiadać większemu gronu graczy. W związku z tym szef studia zapowiedział, że nadchodzi koniec ery „symulatorów chodzenia” w portfolio firmy.

Bloober Team odchodzi od horrorów psychologicznych. Polskie studio chce skupić się na bardziej dynamicznej rozgrywce

Zwiastun Silent Hill 2

Niedawno Piotr Babieno, szef polskiego studia, w rozmowie z portalem Engadget poinformował, że firma zamierza podążać w nieco innym kierunku. Jak się okazuje, Bloober Team zapowiada zdecydowane odejście od dotychczasowo tworzonych horrorów psychologicznych, aby skoncentrować się na produkcjach przeznaczonych dla większej liczby graczy. Zespół deweloperów planuje tworzyć gry znacznie bardziej dynamiczne i skupione na akcji.

Zdecydowaliśmy, że nasze kolejne tytuły powinny być znacznie bardziej zorientowane na rynek masowy. Chcemy rozmawiać z większą liczbą osób. Chcemy dostarczać nasze pomysły, z wykorzystaniem naszego DNA, nie poprzez otoczenie czy fabułę, ale za pośrednictwem akcji. Tak więc wszystkie nasze przyszłe tytuły będą miały dużo mechanik rozgrywki. Będą znacznie większe.

Piotr Babieno

Jak się niedawno dowiedzieliśmy, według spekulacji remake Silent Hill 2, nad którym pracuje Bloober Team, ma być znacznie większy od oryginału, co mogłoby zwiastować zapowiadane przez szefa studia zmiany. Dodatkowo Babieno podkreślił w wywiadzie fakt, że zespół nie ma zamiaru całkowicie rezygnować z horrorów, a wręcz planuje „stawiać nowe kamienie milowe dla niszy”. Jednocześnie mężczyzna zaznaczył, że chce, aby studio pozostało niezależne i mogło tworzyć kreatywne projekty bez obserwowania „arkuszy w Excelu”.

Zobacz też: Co to jest eGPU

Kup Layers Of Fear

Wygląda na to, że Bloober Team czeka naprawdę przełomowy moment w historii firmy. Graczom pozostaje więc obserwować czy decyzja o zmianie kursu okaże się trafna i przyciągnie większą liczbę zainteresowanych do przyszłych produkcji polskiego studia. Na koniec przypomnijmy, że nadchodzący remake Silent Hill 2 nie ma jeszcze daty premiery, ale ma pojawić się na PC oraz konsolach PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.