Silent Hill 2 Remake będzie większy od oryginału? Fani spekulują na temat nowości od Bloober Team

Silent HIll 2

Od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna większa informacja na temat remake’u Silent Hill 2. Od czego są jednak plotki i nieoficjalne doniesienia. Jeden z insiderów zapewnił właśnie, że gra – co nie powinno zasadniczo nikogo dziwić – będzie większa od oryginalnego wydania z 2001 roku.

Silent Hill 2 Remake zapewni odczuwalnie dłuższą rozgrywkę od oryginału?

Silent Hill 2 Remake Dusk Golem plotka
Insider Dusk Golem o obszerności Silent Hill 2 Remake. Źródło: Reddit

Ostatnio insider Dusk Golem zapewnił użytkowników swojego serwera na Discordzie, że remake Silent Hill 2 zaoferuje więcej zabawy od oryginału. Tak szczątkowa informacja wystarczyła, aby natychmiastowo pobudzić fanów do dyskusji na temat konkretnych nowości w odświeżonej wersji gry.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że naturalnie Bloober Team znacznie unowocześni Silent Hill 2 do dzisiejszych standardów. W wywiadzie dla serwisu Rytmy szerzej na ten temat wypowiedział się Mateusz Lenart.

Od premiery oryginalnej gry minęło już 21 lat. Technologia poszła mocno do przodu i wiele z rozwiązań, które działały w grach z tamtych czasów, teraz są już zwyczajnie przestarzałe – jak wspomniany już system combatowy, SI przeciwników, czy ogólne podejście do budowania poziomów pod kątem gameplayowym były głównymi aspektami, nad którymi chcieliśmy się pochylić.

Mateusz Lenart, Creative Director i Lead Designer w Bloober Team

W tym samym wywiadzie Lenart zapewnił, że fabuła „wytrzymała próbę czasu”, ale nasi rodacy zdecydowali się na i poszerzenie jej o dodatkowe wątki i naniesienie poprawek w dialogach. Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią gry wprost spekulowano natomiast, że remake wzbogaci się o dodatkowe zakończenia.

Z perspektywy sympatyków serii intrygującą kwestią jest poboczny scenariusz Born from a Wish. Przypomnijmy, że pierwotnie dołączono go do wydania oryginału na Xboxa, a potem znalazł się on jeszcze w edycji Greatest Hits na PS2 i kolekcji HD z 2012 roku. Być może teraz deweloperzy zintegrują go z remakiem, co z pewnością byłoby miłą niespodzianką.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Silent Hill 2

Na oficjalne konkrety przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać. Z drugiej strony „Blooberzy” są już po premierze Layers of Fear, więc miejmy nadzieję, że teraz dowiemy się więcej na temat ich kolejnego dużego projektu, jakim rzecz jasna jest remake Silent Hill 2.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.