Bloober Team stanie się liderem branży horrorów? W planach nowe gry AAA, serial i film

Bloober Team

Podczas Game Invest Forum Bloober Team przedstawiło swoją strategię na lata 2023-2027. Plany krakowskiego dewelopera sięgają daleko i zakładają otwarcie nowych siedzib studia oraz produkcję gier AAA, a także stworzenie filmu i serialu. Dodatkowo nasza rodzima firma zakłada współpracę z Tencentem – chińskim gigantem technologicznym, do którego należy m.in. Riot Games, producent popularnego League of Legends.

REKLAMA

Strategia Bloober Team na lata 2023-2027

Bloober Team - plany 2023-2027
Plany na 2023-2027 – Bloober Team

Bloober Team już tworzy jedną z najbardziej oczekiwanych gier najbliższej przyszłości – remake legendarnego Silent Hill 2. Plany krakowskiego studia na tym się jednak nie kończą, a jego strategia na najbliższe kilka lat prezentuje się imponująco.

„Blooberzy” zakładają, że dodanie do psychologicznych horrorów większego elementu akcji pozwoli im przenieść sufit sprzedażowy swoich gier z 2 do 10 milionów sprzedanych kopii. Do 2027 spółka chce wydać cztery tytuły wewnętrzne i trzy współtworzone.

Co ciekawe, Bloober Team nie zamyka się tylko na gry komputerowe. Studio planuje też stworzenie serialu i planszówki na bazie The Medium oraz filmu na podstawie Layers of Fear. Krakowianie planują również współpracę z Tencentem w celu badań R&D i pozyskania know-how.

Wszystkie założenia przedstawionej strategii mają łącznie uczynić z Bloober Team światowego lidera horrorów. Bez wątpienia w osiągnięciu tego celu pomogą nowe siedziby studia – obecnie ich otworzenie planuje się w Warszawie i Los Angeles.

Zobacz też: Najlepsze gry z otwartym światem

Ogromnym kamieniem milowym w osiągnięciu założonych aspiracji z pewnością będzie Silent Hill 2 Remake. Gra nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale znajduje się już w późnej fazie rozwoju. Daje to nadzieję na debiut produkcji jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!