Bloodborne uruchomione na PC! Autorzy emulatora shadPS4 chwalą się postępami

Bloodborne shadPS4

Bloodborne należy do niechlubnego grona konsolowych hitów, które nigdy nie doczekały się komputerowej wersji. Pomysł opracowania portu niedawno poparli nawet sami twórcy gry, jednak ostatnie słowo jak zwykle należy do wydawcy. W obliczu bierności Sony cała nadzieja wydaje się leżeć w emulatorach. Autorzy jednego z nich pochwalili się nowym osiągnięciem.

Bloodborne zostało uruchomione na PC dzięki emulatorowi shadPS4

Emulator shadPS4 – Bloodborne

Choć konsola PlayStation 4 trafiła na półki sklepowe ponad 10 lat temu, to płynne emulowanie gier 3D wciąż jest pieśnią przyszłości. Niemniej warto odnotować, że zespół odpowiedzialny za shadPS4 poczynił spore postępy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wspomniany emulator pozwolił nie tylko uruchomić Bloodborne na PC, ale także przejść przez początkową konfigurację oraz dotrzeć do kreatora postaci.

Co prawda nie obyło się bez pewnych błędów graficznych, jednak te najpewniej zostaną usunięte wraz z kolejnymi aktualizacjami programu.

Oczywiście z punktu widzenia graczy dużo lepszym wyjściem byłaby możliwość zainstalowania oficjalnego portu, ale jak mawia przysłowie – na bezrybiu i rak ryba. Właścicielom PC pozostaje trzymać kciuki za dalszy rozwój projektu.

Źródło: Shadps4, Wccftech

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.