From Software chce portu Bloodborne na PC, ale nie wszystko zależy od studia

Bloodborne

Wydanie Bloodborne na PC to dla sporej grupy graczy (a zwłaszcza tych, którzy cenią sobie gry od From Software) wręcz szczyt marzeń. Najlepiej, gdyby przy tej okazji zapowiedziany został jeszcze remake, a data premiery nie była jakoś szczególnie odległa. Wychodzi na to, że nie tylko gracze chcieliby, aby coś takiego stało się faktem, bo sami deweloperzy z From Software także chcieliby, aby coś takiego się wydarzyło.

Hidetaka Miyazaki przyznaje, że chciałby zobaczyć Bloodborne na PC

Bloodborne
Bloodborne

Serwis PC Gamer w ostatnim czasie przeprowadził wywiad z deweloperami japońskiego From Software, w ramach którego dowiedzieliśmy się dosyć ciekawych szczegółów na temat nadchodzącego dodatku i nie tylko. Sam Hidetaka Miyazaki przyznał, że spodziewa się, iż gracze będą przechodzić Elden Ring razem z poradnikami i nie widzi w tym nic złego. Poruszono też temat Bloodborne i przyszłości tej gry na PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dziennikarz postanowił zapytać poważanego dewelopera, co sądzi o ewentualnym wydaniu jednego ze swoich hitów na PC, podkreślając, przy tym, że zdaje sobie sprawę, iż prawa do marki w tym przypadku ma Sony, a nie FS. Miyazaki wraz z resztą deweloperów zareagowali na to śmiechem, ale potem deweloper dość szybko dodał:

Wiem na pewno, że ci goście [Yasuhiro Kitao i tłumacz Bobby Simpson — przyp.red] chcą portu Bloodborne na PC. Jeśli powiem, że tego chcę, też będę miał kłopoty. Jednakże nie mam nic przeciwko temu.

Hidetaka Miyazaki

Dalej deweloper stwierdził, że jako jeden z twórców tej gry chciałby, aby większa liczba graczy mogła się nią cieszyć, zwłaszcza że jest to gra, która — zdaniem dewelopera — „gubi się” na starym sprzęcie. Widać więc, że nawet sami deweloperzy chcieliby, aby jedno z ich dzieł trafiło do znacznie szerszego grona odbiorców i w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego.

Niestety, same chęci to za mało, bo ostateczna decyzja należy tutaj do Sony. Japoński producent konsol na ten moment nie daje chociażby cienia szans na remake, remaster, ani tym bardziej port na PC. Szkoda, bo jest to jedna z tych pozycji, która zasługuje na odświeżenie i opcję dotarcia do szeregu nowych odbiorców.

Źródło: PC Gamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.