Twórcy Demon’s Souls Remake wciąż pracują nad własną grą. „Wszystko wymaga czasu”

Demon's Souls remake
Demon's Souls remake

Bluepoint Games to studio od wielu lat związane z PlayStation. Firma, która przez wiele lat tworzyła dla Sony remaki i remastery ich klasycznych tytułów, od 2021 roku została wcielona w poczet PlayStation Studios. Deweloperzy zapowiedzieli wtedy również, że będą chcieli stworzyć swoją autorską grę. I choć od tej zapowiedzi minęło wiele czasu, to twórcy zapewniają, że wciąż pracują nad nowym IP.

Bluepoint Games dalej tworzy własne IP. Twórcy zapewniają o postępach

Demon’s Souls Remake — zwiastun

Choć w 2024 PlayStation miało już dwie duże premiery w postaci Final Fantasy VII Rebirth oraz Rise of the Ronin, to rok ten można uznać za skromniejszy niż poprzednie. Świadczyć może o tym fakt, że firma postanowiła nie pojawiać się na tegorocznych targach Gamescom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

I choć wydawać by się mogło, że w obozie Niebieskich nie dzieje się zbyt wiele, to jest to tylko złudzenie. Studio Bluepoint Games, które przez lata tworzyło odświeżone wersje kultowych tytułów PlayStation, poinformowało niedawno, że dalej niezmiennie pracuje na nową, nieogłoszoną jeszcze grą.

Pod jednym z postów w serwisie X/Twitter jeden z fanów zapytał Petera Daltona, jednego z pracowników Bluepoint Games, czy dalej pracują oni nad nowym IP. Twórca potwierdził, że prace nad grą ciągle trwają, a proces deweloperski wymaga czasu.

Od czasu naszego oświadczenia, że ​​pracujemy nad oryginalnym tytułem, nic się nie zmieniło. Wszystko wymaga czasu. Zależy nam na doskonaleniu naszych umiejętności!

Peter Dalton w serwisie X/Twitter

Wiele osób zdziwiło się ogłoszeniem przez Bluepoint Games, które wcześniej specjalizowało się w tworzeniu remasterów. Wcześniej deweloperzy stworzyli takie gry jak Demon’s Souls Remake, God of War Collection, Uncharted: The Nathan Drake Collection czy Shadow of the Colossus.

Choć na razie nie wiadomo jaki tytuł nosić ma produkcja ani nawet, jaki gatunek będzie reprezentować, to warto śledzić dalsze poczynania deweloperów z Bluepoint Games. Dajcie znać w komentarzach, czy jesteście zainteresowani tym tytułem!

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.