Gamescom 2024 bez PlayStation! Firma kolejny raz odpuszcza niemieckie targi

Gamescom 2024 PlayStation

Kurz po wydarzeniu Summer Game Fest jeszcze nie opadł, a już wiele branżowych przedsiębiorstw szykuje się do kolejnej imprezy, jaką będą targi Gamescom 2024, które odbędą się w niemieckiej Kolonii. Do tej pory swoją obecność potwierdziło THQ Nordic oraz Ubisoft, a sporo graczy czeka na jakikolwiek komunikat od Microsoftu. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że na imprezie kolejny raz nie pojawi się Sony.

Gamescom 2024 znowu bez obecności PlayStation

Astro Bot PlayStation
PlayStation Studios

Sony w specjalnej notce potwierdziło, że nie planuje obecnie pojawiać się na targach Gamescom 2024. Będzie to już kolejny raz, kiedy japońskie przedsiębiorstwo potwierdza swój brak obecności na tej imprezie, bo ostatni raz producent PlayStation w Kolonii pojawił się w 2019 roku. Wtedy to m.in. doczekaliśmy się materiałów promujących m.in. Final Fantasy Remake oraz Death Stranding.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Inną japońską firmą, która nie pojawi się na tych targach, jest Nintendo, które w tym roku najwidoczniej postanowiło wziąć sobie wolne od tego rodzaju imprez. W tej materii wiele spekuluje się, iż „Big N” woli po prostu poczekać do premiery swojej nowej konsoli i w kolejnych latach możemy spodziewać się powrotu „Czerwonych”.

Brak obecności Sony na takiej imprezie nie powinien dziwić, zwłaszcza że firma jakiekolwiek swoje większe gry AAA zaplanowała dopiero na drugą połowę 2025 roku. Dodatkowo patrząc po nastrojach, jakie panują wśród graczy po ostatnim State of Play, firma mogłaby zaprezentować w Kolonii bardzo, ale to bardzo skromny zasób produkcji, co jeszcze bardziej nadszarpnęłoby jej wizerunek.

Gamescom 2022
Gamescom

Nie brak przy tym głosów, że japoński gigant szykuje się po prostu do PlayStation Showcase, gdzie faktycznie zaprezentowałoby graczom ogrom konkretnych gier w bardziej kameralnej i „bezpiecznej” atmosferze. Czy tak rzeczywiście będzie? Tego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy.

Pewne jest natomiast, że teraz wiele osób spogląda coraz bardziej w stronę Microsoftu, który jeszcze swojej obecności na Gamescom 2024 nie potwierdził. Zdaje się jednak, że będzie to kwestia czasu i firma znowu zaprosi fanów gamingu na niemiecką imprezę i dostarczy sporo nowych zapowiedzi, a jednocześnie jeszcze bardziej podbuduje swoją pozycję w oczach odbiorców z całego świata. Czy tak faktycznie będzie? Czas pokaże.

Źródło: gameswirtschaft.de

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.