Przejęcie Activision już niedługo? Bobby Kotick spodziewa się rychłego zamknięcia transakcji z Microsoftem

Activision Blizzard

Zakup Activision Blizzard przez Microsoft to jedno z największy wydarzeń w historii gier wideo. Transakcja opiewająca na 69 miliardów dolarów wymaga oczywiście skrupulatnej analizy przez komisje handlowe. Chociaż z kilku krajów dochodziły już obawy o potencjalny monopol Microsoftu, CEO Activision Bobby Kotick spodziewa się rychłego domknięcia całego przejęcia.

Bobby Kotick szacuje datę przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Bobby Kotick Activision CEO
Bobby Kotick, CEO Activision

Dzięki poniedziałkowemu raportowi finansowemu Activision dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Sledgehammer pracuje nad dodatkiem do Call of Duty: Modern Warfare 2, Overwatch 2 radzi sobie świetnie, a Bobby Kotick bardzo pozytywnie podchodzi do zakończenia transakcji z Microsoftem.

Nasze gry są wynikiem pasji i doskonałości. Wynika to ze środowiska, które sprzyja inspiracji, kreatywności i niezachwianemu zaangażowaniu w rozwój i wspieranie naszych talentów. Poświęcenie i praca zespołowa naszych pracowników są podstawą niezwykłego środowiska zawodowego, które umożliwia tworzenie magii zawartej w naszych grach. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wydawanie epickiej rozrywki w służbie naszej globalnej społeczności graczy jako część Microsoftu, jednej z najbardziej cenionych firm na świecie. Nadal oczekujemy, że nasza transakcja zostanie zamknięta w bieżącym roku podatkowym Microsoftu, kończącym się w czerwcu 2023 roku.

Bobby Kotick

Przeczytaj też: Kody do GTA 5

Siedem miesięcy to oczywiście bardzo dużo czasu i wiele może się jeszcze wydarzyć. Gracze poczekają więc prawdopodobnie trochę, zanim zobaczą większe konsekwencje przejęcia Activision Blizzard. Do tego czasu można cieszyć się nowym Call of Duty, Overwatchem i śledzić newsy ze świata Diablo.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z