Activision chwali się sukcesem Overwatcha 2. Gra przekroczyła 35 milionów użytkowników

Overwatch 2

Overwatch 2 może wzbudzać kontrowersje swoją monetyzacją, ale wciąż radzi sobie świetnie. W raporcie finansowym za trzeci kwartał 2022 roku Activision pochwaliło się wynikami swojego nowego, darmowego shootera. W miesiąc Overwatch 2 zebrał ponad 35 milionów graczy.

35 milionów graczy Overwatcha 2

Overwatch 2
Overwatch 2

Daleko było sequelowi do udanej premiery. Zawiódł już fakt, że w grze brakuje całego trybu PvE, a kiedy fani zapoznali się z resztą gry, Overwatch 2 zyskał miano „Overwatcha 1.1”. Gwoździem do trumny wydawała się nowa monetyzacja. Większość dostępnych wcześniej w loot boxach kosmetycznych przedmiotów teraz dostępna jest wyłącznie w sklepie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mimo tych ewidentnych problemów Overwatch 2 radzi sobie bardzo dobrze. Gra zadebiutowała 4 października, a wczorajszy raport Activision podaje ponad 35 milionów użytkowników. Wydawca dodał również, że społeczność jest mocno zaangażowana w nową produkcję i codziennie loguje się dwa razy więcej graczy niż na początku OW1.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Nintendo Switch po polsku

W porównaniu do 15 milionów użytkowników po trzech miesiącach w Overwatchu 1, 35 milionów w miesiąc faktycznie wygląda bardzo imponująco. Model free to play zdaje się na razie sprawdzać i przyciągać do Overwatcha wielu nowych fanów. Pytanie ile z nich zostanie z grą na dłużej.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.