Twórcy DayZ chwalą Xbox Game Pass. Bohemia Interactive reaguje na słowa szefa PlayStation

Bohemia Interactive Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to bez dwóch zdań największa tego rodzaju usługa w branży i wydaje się ona być atrakcyjna nie tylko dla graczy, ale też dla deweloperów i wydawców. Innego zdania jest jednak Jim Ryan, który w trakcie przesłuchania przed amerykańskim sądem stwierdził, że „wszyscy wydawcy” uważają, iż abonament Microsoftu ma „destrukcyjną” wartość dla gier. Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej, co potwierdza Bohemia Interactive.

Bohemia Interactive traktuje Xbox Game Pass jako dodatek i alternatywę dla klasycznej dystrybucji

Na oficjalnym Twitterze Bohemia Interactive (twórcy DayZ i serii Arma) pojawił się wczoraj wpis, w którym firma zaznacza jak bardzo lubi i docenia abonament Xbox Game Pass. Wpis podkreśla, że firma jako „deweloper i wydawca” postrzegają abonament Microsoftu jako doskonały dodatek, a zarazem coś, co jest alternatywą dla klasycznych modeli dystrybucyjnych.

Chcieliśmy tylko wspomnieć (bez konkretnego powodu), że @bohemiainteract bardzo lubi @Xbox Games Passs. Zarówno jako deweloper, jak i wydawca, postrzegamy to jako doskonały dodatek, a jednocześnie sposób na przełamanie klasycznego i ugruntowanego modelu sklepu z grami. Xbox Game Pass to alternatywa, która pozwala większej liczbie graczy stać się częścią społeczności @Dayz i cieszymy się, że taka opcja istnieje.

Wpis Bohemia Interactive

Znamienne są w tym przypadku słowa o postrzeganiu Xbox Game Pass jako alternatywy i tego, że dzięki usłudze Microsoftu większa liczba graczy miała możliwość w ogóle zapoznać się z takimi produkcjami jak DayZ.

Przeczytaj też: Co to jest eGPU

Kup Xbox Series X

Mimo że Bohemia Interactive zamieściło ten wpis „bez wyraźnego powodu”, to nie da się tego nie odbierać inaczej niż jako jawny przytyk w stronę Jima Ryana i jego wczorajszych słów na temat Xbox Game Pass. Możliwe, że śladem czeskiej firmy pójdą inni wydawcy i deweloperzy, którzy dzięki usłudze oferowanej przez giganta z Redmond zyskali możliwość dotarcia do większej liczby odbiorców.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.