Xbox Game Pass jest „destrukcyjny” dla gier. Jim Ryan ostro o abonamencie Microsoftu

Xbox Game Pass i Jim Ryan

Nadal trwa proces pomiędzy amerykańskim organem FTC a Microsoftem o tymczasowe zablokowanie przejęcia Activision Blizzard. Wczoraj jednym z przesłuchiwanych był szef PlayStation — Jim Ryan. Pośród wielu zeznań złożonych przez mężczyznę zdecydowanie najbardziej wyróżnia się jego niezbyt pochlebna opinia na temat abonamentu Xbox Game Pass…

Według Jima Ryana „wielu wydawców” potwierdza szkodliwą wartość Xbox Game Pass

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

W odpowiedzi na pytania zadawane przez prawników FTC i Microsoftu Jim Ryan w negatywny sposób wypowiedział się na temat usługi Xbox Game Pass. Stwierdził on, że wielu wydawców twierdzi, iż nie lubią abonamentu od „Zielonych”, bo wpływa on „destrukcyjnie na wartość gier”.

Rozmawiałem ze wszystkimi wydawcami, którzy mówią, jednogłośnie, że nie lubią Game Pass, ponieważ jego wartość jest destrukcyjna.

Jim Ryan

Zeznając dalej, Ryan nie wyznał, którzy dokładnie wydawcy uważają usługę Microsoftu za szkodliwą, zaznaczył, jednak iż jest to „bardzo powszechny pogląd”.

Równie ciekawe w kontekście całej sprawy jest stwierdzenie szefa działu PlayStation, że nie wierzy, aby po ewentualnym fiasko przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft seria Call of Duty znalazła się w Game Passie.

Przeczytaj też: Gry point and click

Kup Xbox Series X

Słowa Jima Ryana dla niektórych mogą wydawać się irracjonalne i pozbawione jakiegokolwiek sensu, zważywszy na popularność Xbox Game Pass wśród graczy. Dobrze byłoby, gdyby wydawcy odnieśli się do tego stanowiska w jakiś sposób i potwierdzili lub zaprzeczyli tezom szefa PlayStation. Dzięki temu z całą pewnością zyskalibyśmy jeszcze lepszy pogląd na całą sprawę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.