Król w świecie interaktywnej rozgrywki — Polacy tworzą grę o Bolesławie Chrobrym

Bolesław Chrobry

Polacy z BTC Studios będą odpowiedzialni za stworzenie gry strategicznej, w której główną rolę odegra Bolesław Chrobry. Pierwszy polski król stanie się zatem bohaterem produkcji tworzonej dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Będzie patriotycznie, ale czy dobrze?

Bolesław Chrobry w grze wideo

Bolesław Chrobry
Bolesław Chrobry

Jak czytamy w biuletynie informacyjnym Polskiej Agencji Prasowej, deweloper BTC Studios otrzymał dofinansowanie w wysokości 151 tysięcy złotych od Ministerstwa Kultury i Sztuki. Kwota ma zostać przeznaczona na wstępne prace związane z produkcją gry „Chrobry: Historia sprzed 1000 lat”. Tytuł ma być strategią, w której nie zabraknie historycznej zgodności, jak również elementów stricte patriotycznych i związanych z historią pierwszego króla naszego kraju.

Zobacz też: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Produkcja ma eksploatować nieznane szerszemu gronu wydarzenia historyczne, jak i mniej popularne fakty z tamtego okresu. W tym momencie nie da się ocenić tego, w jakim stopniu twórcom uda się stworzyć rzetelny produkt — taki, który faktycznie zainteresuje graczy, a nie będzie jedynie potworkiem finansowanym przez budżet. Warto mieć go na oku, ponieważ historia średniowiecza to bardzo wdzięczny temat dla gier strategicznych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.