W tym roku ponad 6 tysięcy pracowników branży gier straciło pracę. Statystyki ukazują trudną sytuację

Cyberpunk 2077

W branży gier sytuacja nie jest obecnie najlepsza, na co składa się masa różnych powodów. W związku z wieloma problemami między innymi w Polsce powstała, chociażby, taka inicjatywa jak związek zawodowy pracowników tego sektora. Statystyki dotyczące zwolnień w branży gier możemy natomiast odnaleźć na nowopowstałej stronie, która zbiera i podsumowuje doniesienia w tym temacie.

Strona Videogamelayoffs podsumowuje doniesienia dotyczące zwolnień w branży gier

W sieci pojawiła się strona internetowa Videogamelayoffs, która zbiera i podsumowuje informacje dotyczące zwolnień w branży gier. Jak wynika ze statystyk, w 2023 roku pracę w tym sektorze straciło ponad 6200 osób. Pierwsze wpisy zaczynają się 3 stycznia, kiedy szeregi Wizards of the Coast opuściło 15 osób, natomiast ostatnie dane wskazują na Drifter Entertainment, gdzie 6 października zwolnionych zostało tyle samo pracowników.

Najwięcej zwolnień w branży gier odnotowano we wrześniu 2023, kiedy 17 firm ogłosiło redukcje etatów. Ponadto podsumowanie wskazuje, że Unity pożegnało łącznie 900 osób (w kilku turach), Epic Games 830, a CD Projekt RED – 129. Warto jednak zaznaczyć, że statystyki nie są w pełni dokładne – niektóre z firm (np. Bungie, Bethesda czy Team17) nie podają konkretnych liczb, a jedynie informują o zwolnieniach.

Zobacz też: Gry podobne do Genshin Impact

Podane statystyki są niezwykle pesymistyczne, jednak bliźniaczy problem dotyczy szeroko pojętej branży zaawansowanych technologii. Istnieje podobna do wspomnianej wyżej witryna, która śledzi sytuację zwolnień na rynku tego sektora, a liczba na ten moment wskazuje aż 240 tysięcy osób.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.