Bully 2 wycieka do sieci. Zrzuty ekranu i informacje o produkcji Rockstara

Bully

Ponad tydzień temu do sieci trafiły materiały z wczesnej wersji Grand Theft Auto 6. Okazuje się jednak, że to dopiero początek problemów Rockstara związanych z włamaniem, za którym prawdopodobnie stał nastoletni haker z Wielkiej Brytanii. Deweloperzy muszą bowiem mierzyć się z kolejnym przeciekiem. Tym razem na forum Reddit pojawiły się bowiem zrzuty ekranu oraz informacje dotyczące Bully 2.

REKLAMA

Bully 2 na pierwszych zrzutach ekranu. Informacje o grze trafiły do sieci

Powyższe materiały zostały opublikowane przez jednego z członków grupy hakerskiej Lapsus$, do której należał wspomniany nastolatek odpowiedzialny za włamanie do Rockstar Games. Oprócz zrzutów ekranu pochodzących rzekomo z Bully 2 haker udostępnił także fragment rozmowy pochodzący z prywatnego serwera Discorda, w którym poruszana jest kwestia rozwoju i postępu prac nad wspomnianą produkcją.

Okazuje się, że prace nad Bully 2 miały rozpocząć się już w 2009 roku. Projekt został jednak wstrzymany, ponieważ Rockstar w pierwszej kolejności postanowił skupić się na Grand Theft Auto 5, a następnie na Red Dead Redemption 2.

Deweloperzy podjęli rzekomo decyzję o rozpoczęciu prac nad Bully 2 od samego początku, głównie ze względu na fakt, że pierwotna wersja gry powstała na przestarzałym już dzisiaj silniku GTA IV. Na początku Rockstar zamierzał kontynuować historię Jimmy’ego, a sequel miał stanowić rozwinięcie pomysłów znanych z pierwowzoru.

Obecna wersja Bully 2 ma się jednak znacząco różnicy od projektu sprzed lat. Z opublikowanego fragmentu rozmowy wynika bowiem, że już w 2017 roku Rockstar zdecydował się osadzić akcję gry w fikcyjnym angielskim mieście Eldon. Gracze mają natomiast wcielić się w postać o imieniu Aimee, a większość czasu użytkownicy spędzą w murach publicznej szkoły Bull and Kay.

Podczas rozgrywki gracze będą musieli wykonywać obowiązki typowego nastoletniego ucznia, ale w Bully 2 ma nie zabraknąć również aktywności pobocznych. Z opublikowanej rozmowy wynika bowiem, że użytkownicy będą mogli podjąć się dorywczej pracy jako woźny lub sprzedawca w okolicznych sklepach.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4000 zł

Kiedy natomiast można spodziewać się premiery Bully 2? Źródło twierdzi, że gra powinna zadebiutować prawdopodobnie 2 lub 3 lata po premierze Grand Theft Auto VI. Prace nad produkcją mają natomiast znajdować się na zbliżonym etapie, co wspomniana odsłona GTA. Ponadto Rockstar nie posiada w tej chwili żadnego innego projektu, który znajdowałby się w tak zaawansowanej fazie rozwoju, co wspomniane wyżej tytuły.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!