Bungie pracuje nad „wieloma niezapowiedzianymi projektami”. Ambitne plany studia wspomaga Sony

Bungie

W lipcu 2022 roku świat obiegła wiadomość, że Sony oficjalnie zakupiło studio Bungie, tym samym stając się częścią grona PlayStation Studios. Twórcy Destiny zapowiedzieli wówczas, że nadal będą tworzyć pozycje, które dostępne będą także na innych platformach. W najnowszym wpisie na Twitterze szef kreatywny studia — Tom Farnsworth — podzielił się z graczami bardzo ciekawą informacją.

Bungie ma ambitne plany na przyszłość, choć na razie nie chce się nimi podzielić

W udostępnionym poście Farnsworth napisał, że w ciągu 11 lat działalności Bungie diametralnie zmieniło sposób, w jaki tworzy tytuły, czy prowadzi interesy. Wyznacznikiem tego ma być przede wszystkim przejście z pudełkowych wydań swoich produkcji do wypuszczania gier-usług.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kolejnym wpisie mężczyzna zdradził, że Bungie pracuje nad wieloma niezapowiedzianymi projektami, a co najważniejsze proces ten wspierany jest przez Sony. Niestety mężczyzna nie zdradził dokładnie, o jakie produkcje może chodzić.

Przeczytaj też: Co to jest VPN?

Bazując jednak na słowach z lutego 2021 roku, można zakładać, że studio nadal realizuje plan, według którego wyda na rynek zupełnie nowe IP i to jeszcze przed 2025 rokiem. Bardzo możliwe, że ma to związek z ambitnymi celami Sony, które do końca 2026 chce mieć aż 12 gier-usług w portfolio PlayStation.

Jakiś czas temu pojawiły się także plotki, według których Bungie pracuje także nad wersją Destiny przeznaczoną na urządzenia mobilne. Studio przygotowując ten projekt ma rzekomo współpracować z chińskim gigantem technologicznym NetEase.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.