Call of Duty 2023 będzie jednak pełną grą, a nie płatnym DLC? Nowe doniesienia zdradzają nawet konkretne daty

Call of Duty Modern Warfare 2

W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się informacje, według których Activision zamierza w 2023 roku wypuścić na rynek duże, płatne DLC do Call of Duty Modern Warfare 2. Jason Schreier, który udostępnił te doniesienia, zdradził także, iż nowa pełnoprawna odsłona tej marki pojawi się dopiero w 2024 roku i będzie to kontynuacja podserii Black Ops tworzona przez studio Treyarch. Najnowsze wiadomości, które zostały udostępnione w sieci, zdają się zaprzeczać tym plotkom i wiele wskazuje na to, że w jeszcze w tym roku na rynek trafi zupełnie nowa część popularnej serii FPSów.

Według najnowszych plotek w Call of Duty 2023 zagramy jeszcze w 2023 roku

Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 2

Tom Henderson na łamach portalu Insider Gaming zdradził, że Call of Duty 2023 — pomimo początkowych planów Activision — będzie jednak pełnoprawną produkcją, której premiera ma nastąpić jeszcze w trym roku. Co ciekawe, tytuł ten ma być ściśle powiązana z serią Modern Warfare, a według insidera oznacza, że możemy spodziewać się wielu zremasterowanych map dedykowanych rozgrywce sieciowej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kluczowym wydaje się tutaj fakt, że zgodnie z sierpniowymi przewidywaniami Shreiera za opracowanie tej gry odpowiadać ma studio Sledgehammer, jednak za proces tworzenia odpowiadają także inne zespoły, choć pełnią one raczej rolę pomocniczą.

Henderson uważa, że Call of Duty 2023 ma już zaplanowane kilka konkretnych dat związanych z tym tytułem.

  • Weekendowe beta testy (PS4/PS5) – 6 – 10 października 2023 roku;
  • Druga tura weekendowych beta testów (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC) – 12 -16 października 2023 roku;
  • Wcześniejszy dostęp do kampanii dla jednego gracza (PS4/PS5/Xbox One/ Xbox Series X|S/PC) – 2 listopada 2023 roku;
  • Premiera pełnej wersji gry (PS4/PS5/Xbox One/ Xbox Series X|S/PC) – 10 listopada 2023 roku.

Nierozwiązana zdaje się jednak sprawa tytułu tej produkcji, bo oczywiste jest, że nazwa „Call of Duty 2023” jest tymczasowa. Henderson uważa, że samo Activision nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji co do nazewnictwa swojej nadchodzącej gry.

Przeczytaj też: Najlepsze gry wojenne

Do wszystkich tych doniesień odniósł się także sam Jason Shreier, który potwierdził, iż plany Activision uległy zmianie, aby zapełnić lukę pomiędzy Call of Duty Modern Warfare 2 a produkcją tworzoną przez studio Treyarch. Są to bez wątpienia bardzo ciekawe informacje, które powinny zainteresować użytkowników konsol poprzedniej generacji, bo wiele wskazuje na to, że popularna seria FPSów nadal będzie pojawiać się na PS4 i Xboxach One. Mimo tego trzeba przyjmować wszystkie te wiadomości z dużym dystansem i najlepiej czekać na jakiekolwiek przesłanki płynące bezpośrednio od Activision.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.