Call of Duty 2025 będzie Black Ops 2 w przyszłości! Activision ma plany na ciekawy rozwój marki

Call of Duty 2025

Pomimo dosyć średniego odbioru Call of Duty Modern Warfare 3 Activision absolutnie nie zamierza zatrzymywać się w rozwoju swojej marki. Nie jest wielką tajemnicą, że korporacja pracuje nad kilkoma grami spod tego szyldu jednocześnie. Teraz zaś dotarły do nas zakulisowe wieści na temat dalszych planów i tego, jak będą prezentować się kolejne odsłony tej serii.

Call of Duty 2025 może zagrać na nutach nostalgii do Call of Duty Black Ops 2

Call of Duty Black ops 2
Call of Duty Black Ops 2

Według informacji do których dotarł Tom Hendersn Call of Duty 2025 (znany pod nazwą kodową „Saturn”) będzie produkcją, która zabierze graczy do najbliższej przyszłości, a dokładniej w okolice 2030 roku. Jednocześnie ma to być bezpośrednia kontynuacja znanej i lubianej Call of Duty Black Ops 2, a to może oznaczać powrót niektórych popularnych bohaterów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wcześniejsze doniesienia przekazywały, że Activision planowało wydać w ramach tej pozycji po prostu szereg zremasterowanych map znanych właśnie z BO2. Zamiary te jednak miały się w ostatnim czasie zmienić. Zamiast tego firma do trybu wieloosobowego planuje wydać jednocześnie nowe, jak i odświeżone lokacje.

Wartym uwagi jest, także okres rozwoju tej gry, który ma być znacznie dłuższy niż aktualnie dostępne Modern Warfare 3. Call of Duty 2025 ma już teraz być tworzone od około 22 miesięcy i oferować przebudowę wielu aktualnie wypracowanych systemów.

Call of Duty Black Ops 2
Call of Duty Black Ops 2

Insider Gaming wśród najważniejszych zmian wymienia tutaj powrót tworzenia klas oparty o tzw. pick 10, przebudowę systemu poruszania, ale także dodanie do gry trybu Gunfight oraz zombie, który oparty będzie na rundach.

Intrygować może też przesłanka o tym, że Call of Duty 2025 może nie zaoferować opcji przenoszenia zdobytej zawartości (np. skiny operatorów) między CoD 2024 a 2025. Według tych źródeł firma nie chce dodawać takiej opcji, bo obie Call of Duty 2024 i 2025 mają być od siebie całkowicie różne i niepowiązane.

Przeczytaj też: Smartfon do 3000 zł

Możliwe więc, że Activision wydając Call of Duty 2025, zagra na nutach nostalgii i wielkiego sentymentu do Call of Duty Black Ops 2. Jednocześnie korporacja chce dać od siebie „coś więcej” niż tylko leniwe odświeżenie map. Pytanie tylko, czy przypadnie to graczom do gustu? Tego dowiemy się dopiero za dwa lata.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.