Call of Duty bez ekskluzywności dla zawartości dodatkowej na PlayStation. Microsoft ujawnia swoje plany

Call of Duty Modern Warfare 2

Microsoft nadal walczy o możliwość przejęcia Activision Blizzard. Wiązałby się z tym jeden spory benefit – prawa do niezwykle popularnej franczyzy Call of Duty. Chcąc przekonać wszystkich do transakcji, „gigant z Redmond” stwierdził, że konsolowa wyłączność zawartości dodatkowej do gier z serii stanie się przeszłością.

Microsoft chce, aby wyłączność na zawartość dodatkową do Call of Duty na PlayStation stała się przeszłością

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Posiadacze konsol PlayStation mają obecnie ekskluzywny dostęp do części z zawartości dodatkowej do gier z serii Call of Duty. Ten stan rzeczy wynika z umowy, którą Sony podpisało z Activision Blizzard. Ta jednak wkrótce wygaśnie i niewiele wskazuje na to, że zostanie przedłużona, jeżeli franczyza wraz z całą spółką ABK stanie się własnością Microsoftu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wskazują na to bowiem słowa samego Phila Spencera, który ostatnio rozmawiał z Xbox On. Dyrektor generalny gamingowego oddziału Microsoftu potwierdził, że jeżeli Call of Duty trafi pod własność jego firmy, ta sama wersja gry będzie dostępna na wszystkich platformach.

Zobacz też: Najlepsze gry na PSP

Decyzja „Zielonych” wydaje się naturalnie logiczna. Niezrozumiałą dla wielu sytuacją byłoby, gdyby jako właściciel praw do Call of Duty Microsoft zezwalał swojemu największemu konkurentowi na zdobywanie przewagi poprzez zawartość dodatkową na wyłączność.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.