Call of Duty bez ekskluzywności dla zawartości dodatkowej na PlayStation. Microsoft ujawnia swoje plany

Call of Duty Modern Warfare 2

Microsoft nadal walczy o możliwość przejęcia Activision Blizzard. Wiązałby się z tym jeden spory benefit – prawa do niezwykle popularnej franczyzy Call of Duty. Chcąc przekonać wszystkich do transakcji, „gigant z Redmond” stwierdził, że konsolowa wyłączność zawartości dodatkowej do gier z serii stanie się przeszłością.

REKLAMA

Microsoft chce, aby wyłączność na zawartość dodatkową do Call of Duty na PlayStation stała się przeszłością

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Posiadacze konsol PlayStation mają obecnie ekskluzywny dostęp do części z zawartości dodatkowej do gier z serii Call of Duty. Ten stan rzeczy wynika z umowy, którą Sony podpisało z Activision Blizzard. Ta jednak wkrótce wygaśnie i niewiele wskazuje na to, że zostanie przedłużona, jeżeli franczyza wraz z całą spółką ABK stanie się własnością Microsoftu.

Wskazują na to bowiem słowa samego Phila Spencera, który ostatnio rozmawiał z Xbox On. Dyrektor generalny gamingowego oddziału Microsoftu potwierdził, że jeżeli Call of Duty trafi pod własność jego firmy, ta sama wersja gry będzie dostępna na wszystkich platformach.

Zobacz też: Najlepsze gry na PSP

Decyzja „Zielonych” wydaje się naturalnie logiczna. Niezrozumiałą dla wielu sytuacją byłoby, gdyby jako właściciel praw do Call of Duty Microsoft zezwalał swojemu największemu konkurentowi na zdobywanie przewagi poprzez zawartość dodatkową na wyłączność.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!