Gracze „nie są gotowi” na Call of Duty Black Ops 6. Testy gry miały trwać absurdalnie długo

Powoli wchodzimy w ten okres roku, kiedy oczy sporej grupy graczy skupione są wokół nadchodzącej części serii Call of Duty. Wszystko zaczęło się oczywiście od Activision, które rozpoczęło oczekiwaną przez wielu akcję marketingową, nawiązującą do niepokojów społecznych. Nie każdego jednak obchodzą tak bardzo kwestie fabularne i dla nich ważniejsze są kwestie mechaniczne i gameplayowe. Według zapewnień to ten aspekt ma stać na wysokim poziomie.

Call of Duty Black Ops 6 najwidoczniej dostało dość sporo czasu na rozwój

Według wpisu jednej z game designerek ze studia Treyarch Call of Duty Black Ops 6 miało być testowane przez deweloperów już od 2 lat. Wychodzi więc na to, że gra w produkcji — jak na standardy tej serii — jest naprawdę długo. Pokazuje to też, że ekipa odpowiedzialna z grę strała się podejść do tematu kontynuacji możliwie jak najambitniej, chcąc zaoferować możliwie jak najlepsze doświadczenie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Testuję tę grę od 2 lat! Nie jesteście gotowi.

Nico Lehavin

W tym samym wpisie pojawiło się też bardzo szumne stwierdzenie, iż gracze „nie są gotowi” na tę pozycję. Brzmi to oczywiście bardzo ambitnie, ale historia innych gier nauczyła nas, że takie określenia są zdecydowanie na wyrost i raczej nie powinniśmy się takimi słowami za bardzo sugerować. Inna sprawa, że testować można poszczególne elementy gry, a sama pozycja w tym czasie może być daleko od jej ukończenia.

Z drugiej strony gra rozwijana jest przez dość długi czas i wiele wskazuje na to, że Treyarch miało dość sporo możliwości na to, aby zająć się wszystkimi najistotniejszymi elementami gry. Na pewno sytuacja jest znacznie korzystniejsza niż w przypadku zeszłorocznego Modern Warfare 3, któremu pod pewnymi względami daleko do dobrej pozycji. Oby tym razem było lepiej.

Źródło: Twitter/X: nicolehavin

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.