Microsoft przypomina — Call of Duty Black Ops 6 trafi do Xbox Game Pass! Firma wysyła powiadomienia

Xbox game Pass Call of Duty Black Ops 6

Przejęcie Activision Blizzard otworzyło przed Microsoftem szereg dodatkowych profitów, z których może skorzystać, aby uatrakcyjniać swoje konsole i usługi. Chyba największą korzyścią jest tutaj umieszczenie gier z cyklu Call of Duty w Xbox Game Pass, co samo w sobie zapewni gigantowi z Redmond gigantyczny wręcz przypływ dodatkowych subskrybentów, którzy nie będą chcieli wydawać pełnej kwoty na grę. Zapewne mając to na uwadzę, firma postanowiła przypomnieć o tym aspekcie wszystkim zainteresowanym.

Call of Duty Black Ops 6 na pewno trafi na premierę do Xbox Game Pass

Od wczoraj na Twitterze/X pojawiają się posty, w których przewija się informacja, że Microsoft wysyła do graczy powiadomienia przypominające, że Call of Duty Black Ops 6 trafi na premierę do Xbox Game Pass. Oczywiście dokładna data nie została podana, bo gra jeszcze nie doczekała się terminu swojego debiutu. Jest to jednak jasny sygnał, że gra zasili bibliotekę tej usługi i każdy zainteresowany będzie mógł ograć nową produkcję przygotowywaną m.in. przez Treyarch bez dodatkowych opłat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym samym producent konsol Xbox rozwiał wszelkie wcześniejsze wątpliwościom, które wynikały z szeregu ostatnich zawirowań wokół Xboxa. Nieznany jednak pozostaje wpływ tej decyzji na samą cenę abonamentu — od pewnego czasu mówi się, że Microsoft, chcąc odbić sobie potencjalne straty wynikające z niższej sprzedaży, postanowi podnieść cenę swojego sztandarowego abonamentu.

Call of Duty Black Ops 6

Samo Call of Duty Black Ops 6 najprawdopodobniej opowie historię konfliktu w Zatoce Perskiej, a same prace nad tą konkretną częścią miały trwać od około dwóch lat. Przy okazji pierwszych teaserów Activision zapowiedziało, że dokładnych szczegółów dowiemy się za stosunkowo niedługo, bo już 9 czerwca 2024 roku podczas wydarzenia Xbox Games Showcase.

Wychodzi więc na to, że jesień 2024 roku dla wielu osób będzie stać pod znakiem rywalizacji w najpopularniejszej serii strzelanek ostatnich lat. Można zakładać, że będzie to jedna z najchętniej ogrywanych odsłon w całej historii marki, głównie ze względu na przystępniejszą niż do tej pory cenę dostępu. Czy jednak przełoży się to na realne korzyści finansowe dla Microsoftu i Activision? Czas pokaże.

Źródło: Twitter/X: HazzadorGamin

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.