Cena Xbox Game Pass pójdzie w górę z powodu Call of Duty?! Niezbyt dobre wieści od insiderów

Call of Duty black ops xbox

Temat dodawania kolejnych gier Activision Blizzard do Xbox Game Pass jest jedną z rzeczy, która niezwykle mocno interesuje wielu graczy, którzy regularnie opłacają subskrypcję od Microsoftu. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy całkiem ciekawą informację, która sugerowała, że najnowsza odsłona tego cyklu już od dnia premiery trafi do standardowej usługi firmy. Nowe wieści sugerują, że jeśli tak się stanie, to okupione zostanie znacznie wyższą cena abonamentu.

Microsoft może szykować się na podwyżkę cen Xbox Game Pass ze względu na Call of Duty

Na bazie ostatnich doniesień, które sugerują, że Call of Duty Black Ops 6 trafi do Xbox Game Pass już na premierę, pojawiło się całkiem sporo spekulacji na temat kolejnej już podwyżki cen tej usługi. W końcu dla firmy takie ruchy muszą być w pewnym stopniu rentowne, a przecież jakakolwiek odsłona serii od Activision Blizzard niemal zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, którego trudno przyrównać do jakiejkolwiek innej pozycji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sugestie te potwierdził jeden z insiderów o pseudonimie Shinobi602. Twierdzi on, że zmiana ceny Xbox Game Pass jest kwestią czasu, a dla Microsoftu będzie to idealny moment, aby ostatecznie zająć się nową organizacją tej usługi.

Call of Duty: Black Ops Cold War
Call of Duty: Black Ops Cold War

Informacje te potwierdza także inny insider – eXtas1s – który twierdzi, że wszelkie zmiany, jakie zajdą w abonamencie Microsoftu, będą właśnie efektem planów giganta z Redmond związanych z Call of Duty.

Wychodzi więc na to, że producent Xboxów szykuje się do zmian, ale na razie jeszcze nikt nie wie, jak one miałyby wyglądać. Może doczekamy się specjalnego progu, gdzie dostępne będą wszystkie gry Activision Blizzard, jednak wymagać będą większej opłaty? Trzeba czekać, ale wątpliwe jest, aby możliwe było ogrywanie gier od tego wydawcy za słynne „4 złote”.

Źródło: ResetEra, Twitter/X: eXtas1s

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.