Multiplayer w Call of Duty: Modern Warfare 2 pokazany! Zwiastun i masa szczegółów o trybie wieloosobowym

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

Trwa wydarzenie Call of Duty Next, poświęcone przyszłości marki. Jak powszechnie wiadomo, premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 zbliża się wielkimi krokami. W czerwcu dostaliśmy obszerny gameplay z trybu dla jednego gracza, jednak dzisiaj Activision pokazało zwiastun multiplayera. Tryb wieloosobowy zapowiada się naprawdę rewelacyjnie i z pewnością zainteresuje niejednego fana sieciowych strzelanek.

Zwiastun trybu wieloosobowego w Call of Duty: Modern Warfare 2

Zwiastun trybu wieloosobowego w Call of Duty: Modern Warfare 2 & Warzone 2.0

Na tegorocznym COD Next Activision uraczyło nas pierwszym zwiastunem trybu wieloosobowego w Call of Duty: Modern Warfare 2, który zawiera także fragmenty rozgrywki z Warzone 2.0. Trailer można obejrzeć powyżej – trzeba przyznać, że zabawa wygląda naprawdę miodnie. Oprawa audiowizualna robi całkiem dobre wrażenie, tak samo jak model strzelania, który wydaje się niezwykle „mięsisty”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wideo pokazuje też, że twórcy zadbali o szeroki wachlarz broni w nadchodzącym Modern Warfare 2, przy okazji chwaląc się systemem Gunsmith 2.0. Podobnie jak poprzednie gry z serii, także i ta odsłona będzie systematycznie wspierana po premierze, co oznacza, że gracze mogą liczyć m.in. na battle passa, a także regularnie dodawane nowe mapy czy giwery. Co ciekawe, w multiplayerze będzie można grać również w trybie trzecioosobowym niezależnie od trybu rozgrywki, choć

Jakby tego było mało, twórcy zadbali o nową mechanikę pozwalającą na wychylanie pistoletu zza osłony w sposób, który nie narazi nas na obrażenia tak bardzo, jak bezpośrednia konfrontacja z przeciwnikiem. Produkcja zaoferuje też nowe tryby takie jak DMZ, Invasion (20 vs 20), Prisoner Rescue czy kooperacyjne Raidy. Powróci też Special Ops znany z MW (2019).

Przeczytaj też: Co to jest Ray Tracing?

Rzecz jasna w nadchodzącej strzelance pojawi się też masa nowego wyposażenia – począwszy od broni, na akcesoriach i ulepszeniach polowych kończąc. Pod koniec warto przypomnieć, że Call of Duty Modern Warfare 2 trafi na sklepowe półki już 28 października 2022 roku, a więc za równe 43 dni. Gra będzie dostępna na PC, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S. Gracze PlayStation, którzy zakupią preorder, otrzymają też ekskluzywnego operatora Oni oraz dodatkowy schemat. Beta MW2 na PS4 i PS5 startuje już jutro – użytkownicy innych platform będą mogli wziąć udział w testach dopiero w przyszłym tygodniu.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.