Call of Duty Modern Warfare 3 na PS5 bez platyny! Dramat łowców trofeów

Call of Duty Modern Warfare 3 na PS5 bez platyny

Po wyjątkowo gorącym okresie premierowym, jakim bez wątpienia był październik, przyszła pora na listopad, a co za tym idzie — premierę Call of Duty Modern Warfare 3. Ostatnio dane nam było poznać wymagania sprzętowe na tej pozycji na PC, które okazały się wyjątkowo niskie, co może cieszyć posiadaczy nieco starszych maszyn. Okazuje się jednak, że dla łowców trofeów na PlayStation 5 to wydanie może być wyjątkowo… niefortunne.

Call of Duty Modern Warfare 3 na PS5 traktowane jest jako DLC do Modern Warfare 2

Na profilu PowerPyx pojawiła się ostatnio informacja, że Call of Duty Modern Warfare 3 na PS5 nie będzie miała platynowego trofeum za zdobywanie osiągnięć. Jest to zapewne spowodowane faktem, iż tę konkretną wersję traktuje, jako… DLC do wydanego rok temu Call of Duty Modern Warfare 2.

Oznacza to, że nie ma on samodzielnej listy osiągnięć, a to skutkuje tym, że zdobycie wszystkich „pucharków” nie będzie nagradzane tym najwyższym trofeum. Sytuacja jest na tyle kuriozalna, że wydanie na PS4 posiada samodzielną listę dodatków i tam zdobycie platyny jest jak najbardziej możliwe.

W komentarzach pod wpisem, ale także w całym internecie znalazło się wiele negatywnych głosów od rozczarowanych graczy. Nie brak także tych bardziej kąśliwych, które wskazują, że przynajmniej pod względem trofeów Activision nie kryje się z tym, że sprzedaje DLC w cenie pełnoprawnej pozycji.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Odkładając uszczypliwości na bok, trzeba zauważyć, że mamy do czynienia z wyjątkowo dziwnym przypadkiem. Brak platynowego pucharka zapewne nie wpłynie drastycznie na wyniki sprzedażowe gry na PS5, jednak dla niektórych jest poważną ujmą na wizerunku. Możliwe, że przed premierą doczekamy się stosownych zmian, choć szanse na to zdają się wyjątkowo małe.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.