Activision odleciało z mikrotransakcją w Call of Duty: MW3. Gracze oburzeni ceną jednego z przedmiotów

Call of Duty Modern Warfare 3

Na temat ogólnego odbioru Call of Duty Modern Warfare 3 można powiedzieć bardzo dużo, ale raczej sporo graczy wypowie się na temat tej pozycji bardzo negatywnie. Mimo wszystko produkcja ta radzi sobie całkiem dobrze i nadal znajduje ona całkiem spore grono odbiorców. Okazuje się jednak, że nawet niezbyt dobra sława nie przeszkadza twórcom dodawać do gry mikrotransakcji, które z przedrostkiem „mikro” mają niewiele wspólnego.

Activision dodało do Call of Duty MW3 przedmiot wart więcej niż cena gry AAA

W ramach nowych zupełnie nowych przedmiotów, które dodane do Call of Duty pojawiły się też takie, które inspirowane są znanymi markami ze świata popkultury. Jedną z nich jest specjalna rękawica B.E.A.S.T z filmu „Godzilla i Kong Nowe imperium”, która wywołała wśród graczy prawdziwą burzę i sprowokowała ogromną krytykę wycelowaną w stronę Activision.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się bowiem, że jej zdobycie wymaga kupienia aż czterech pakietów z „Kolekcją Tytanów”, które kosztują 2400 waluty premium. To jest zaś równowartość całkiem sporej sumy, bo aż 84 zł. Prosta matematyka wskazuje, że specjalny przedmiot wyniósłby najbardziej zapalonych graczy aż 336 zł. Całkiem sporo, bo mowa o kwocie większej niż cena jednej gry AAA.

Call of Duty Modern Warfare rękawica B.E.A.S.T
Call of Duty Modern Warfare rękawica B.E.A.S.T

Oczywiście w ramach tego dostajemy wiele dodatkowych przedmiotów kosmetycznych, jednak wiele osób wskazuje, że ów „główna nagroda” po prostu nie odzwierciedla swojej ceny. Czemu? Bo oferuje jedynie jedną specjalną animację i to w zasadzie tylko tyle, żadnych dodatków, które mogłyby zrelatywizować taki zakup.

Jak widać, twórcy Call of Duty dość mocno odlecieli z ceną, jednak tutaj raczej mowa o przypadku bardzo podobnym do omawianego dziś Star Wars Outlaws. Nawet jeśli głośna część graczy będzie nawoływać do bojkotu takich praktyk, to i tak na koniec dnia znajdą się ludzie, którzy kupią ten przedmiot i utwierdzą Activision Blizzard w tego rodzaju praktykach.

Źródło: Twitter/X: Detonated

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.