Star Wars Outlaws krytykowane za ceny i obcinanie zawartości na potrzeby DLC! „Żałosna firma”

Star Wars Outlaws

Wczoraj fani uniwersum Gwiezdnych Wojen wreszcie otrzymali to, na co wielu z nich czekało od dawna, a mianowicie potwierdzenie daty premiery Star Wars Outlaws. Przy tej okazji dane nam było dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych edycji tej gry, a także bonusów, które zaoferują. Biorąc pod uwagę odzew niektórych graczy, to raczej nie tego spodziewali się włodarze Ubisoftu.

Gracze krytykują Star Wars Outlaws za wyceny poszczególnych edycji oraz blokowanie zawartości za paywallem

Po ujawnieniu wyczekiwanych informacji związanych z poszczególnymi edycjami Star Wars Outlaws w sieci dość głośno zrobiło się na temat praktyk Ubisoftu związanych z obcinaniem zawartości na potrzeby droższych wydań. Okazuje się bowiem, że w ramach edycji wartej 129,99 dolarów (619 zł) otrzymamy dostęp do mi.n. 3-dniowego Early Accessu, szeregu Bonus Packów oraz przepustki sezonowej, w ramach której dostępne będą dodatkowe zadania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sprawdziłem cenę Star Wars Outlaws i tak, Ubisoft nadal jest do bani. Pomyślałem: „może ta gra będzie inna”, ale nie. Sprzedają go z DLC, aby podnieść pełne doświadczenie do ponad 100 USD. Żałosna firma, tak ich nienawidzę.

Jeden z wpisów na Twitterze/X

Szczególnie ta ostatnia rzecz rozdrażniła graczy, którzy widzą w tym ordynarną próbę wyciągnięcia do graczy dodatkowych pieniędzy za coś, co teoretycznie powinno być dostępne w ramach podstawowej wersji gry wycenianej na 70 dolarów.

Sama cena najdroższego pakietu także sprawia, że gracze są co najmniej zdziwieni. W końcu kwota 619 zł to w dzisiejszych czasach to prawie równowartość dwóch gier AAA na premierę. Najwidoczniej Ubisoft nadal stara się podkreślać, że jego produkcje znacząco wykraczają poza typowe ramy segmentu Triple-A.

Jak słusznie zauważył popularny steamer i twórca contentu Asmongold, taka wycena i oferowana zawartość to nic innego, jak próba przekonania graczy do abonamentu Ubisoft+. W końcu, zamiast wydawać gargantuiczne sumy na jedną grę, można skusić się na o wiele tańszy abonament, który w Polsce wyceniony został na 74,99 zł. Oczywiście jest tutaj jeden, ale bardzo poważny „haczyk”, jakim jest fakt, że wówczas nie posiadamy tej gry i tak naprawdę to nie mamy do niej żadnych praw.

To na pewno wpisywałoby się w narrację, którą jakiś czas temu wygłosił właśnie dyrektor ds. subskrypcji w Ubisofcie — Philippe Tremblay. Nie da się bowiem ukryć, że kwota 74,99 zł za dostęp do pełnej zawartości sprawi, że wiele osób faktycznie wybierze ten wariant bez baczenia na późniejsze konsekwencje.

Oczywiście już jutro pojawiły się już głosy, które nawoływały do bojkotu zarówno Star Wars Outlaws, jak i Ubisoftu. Wątpliwe jest jednak, aby tego rodzaju akcje odniosły większy skutek i dotarły do francuskiego wydawcy. Zamierzacie skusić się na nową produkcję z uniwersum Gwiezdnych Wojen, czy jednak poczekacie na przecenę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X / YouTube

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.