Call of Duty na Switchu ma działać „stosunkowo dobrze”. Szef marki Xbox obiecuje konkretną jakość

Nintendo Switch Lite Call of Duty Modern Warfare 2

Jedną z ciekawszych deklaracji (zakończonych potem umową) jest ta, według której po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft gry tego wydawcy będą pojawiać się także na platformach Nintendo. Wśród wielu graczy zapanowała niemała konsternacja, bo jednym z elementów tego porozumienia jest przeniesienie marki Call of Duty na hybrydową konsolę Switch. Phil Spencer podczas przesłuchania przed amerykańskim sądem postanowił odnieść się do tego zagadnienia i wygłosił ciekawe stanowisko.

Phil Spencer zapewnia, że Call of Duty na Nintendo Switch zadebiutuje w dobrej jakości

Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Modern Warfare 2

Szef marki Xbox wierzy, że gry spod szyldu Call of Duty mogą trafić na Nintendo Switch w dobrej jakości technicznej. Ewentualny port jakiejkolwiek odsłony tego cyklu ma działać „stosunkowo dobrze” w porównaniu z innymi produkcjami, które debiutują na hybrydowym sprzęcie od „Wielkiego N”.

Jednocześnie Phil Spencer podkreślił, że wydajność takiego wydania nie będzie porównywalna do wersji dostępnej chociażby na konsole Xbox.

Co ciekawe, podobnego zdania jest szef Xbox Game Studios — Matt Booty — który w trakcie swojego zeznania stwierdził, że „Call of Duty na pewno będzie działać na Switchu”. Wszystko zależne będzie jednak od deweloperów, którzy będą musieli dostosować „grafikę i zasoby” do możliwości sprzętu od Nintendo.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Nintendo Switch OLED

Tego rodzaju deklaracje wskazują na fakt, iż Microsoft planując potencjalny porty gier z cyklu Call of Duty, nie rozważa streamingu, tylko natywne działanie na podzespołach Switcha. Nie da się ukryć, iż jest to dosyć karkołomne zadanie, choć najwidoczniej nie niemożliwe.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.