Call of Duty na Switchu potwierdzone! Microsoft i Nintendo podpisali konkretną umowę

Call of Duty Modern Warfare 2 Nintendo Switch

W obliczu sporej afery związanej z przejęciem Activision Blizzard szef marki Xbox — Phil Spencer — wyznał pod koniec października 2022 roku, że po zakupie amerykańskiego wydawcy chciałby umieścić serię Call of Duty także na Switchu. Miesiąc później Microsoft zaproponował Nintendo 10-letnią umowę na mocy której seria niezwykle popularnych FPS-ów miałaby być dostępna również na sprzęcie „Wielkiego N”.

REKLAMA

Najnowsze informacje potwierdzają, że korporacje doszły do porozumienia i wkrótce na małym ekranie hybrydowej konsolki pojawią się nie tylko kolejne odsłony tego cyklu, ale również inne gry dedykowane ekosystemowi Xbox.

Microsoft podpisał z Nintendo 10-letnią umowę na mocy której Call of Duty oraz inne gry z Xboxa zagoszczą na Switchu

We’ve now signed a binding 10-year contract to bring Xbox games to Nintendo’s gamers. This is just part of our commitment to bring Xbox games and Activision titles like Call of Duty to more players on more platforms. pic.twitter.com/JmO0hzw1BO

— Brad Smith (@BradSmi) February 21, 2023

We’ve now signed a binding 10-year contract to bring Xbox games to Nintendo’s gamers. This is just part of our commitment to bring Xbox games and Activision titles like Call of Duty to more players on more platforms. pic.twitter.com/JmO0hzw1BO

— Brad Smith (@BradSmi) February 21, 2023

Na oficjalnym Twitterze wiceprezesa Microsoftu — Brada Smitha — pojawił się komunikat, który głosi, że amerykańska korporacja oraz Nintendo wynegocjowały, oraz podpisały 10-letnią umowę na mocy której seria Call of Duty pojawi się także na konsolach Nintendo Switch.

W dalszej części można wyczytać, że edycja udostępniona na hybrydowym sprzęcie „Wielkiego N” pojawiać się będzie „tego samego dnia co na Xboxie”. Co więcej, gigant z Redmond zobowiązał się do wypuszczenia na Switcha takiej samej wersji Call of Duty co na konsolach PlayStation czy Xbox, zachowując całą zawartość i funkcjonalność.

Smith dał także do zrozumienia, że na mocy nowej umowy, poza kolejnymi odsłonami popularnych FPS-ów na Switchu pojawią się także inne gry od Xboxa. To pozwala sugerować, że w przyszłości na przenośnej konsoli Japończyków może zagościć także abonament Xbox Game Pass.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MMORPG

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie na jakiej zasadzie Microsoft zamierza zapewnić na Switchu najnowsze odsłony Call of Duty w dobrej jakości i przyzwoitej wydajności. Najrozsądniejszą (a może i jedyną) opcją jest po prostu streaming, podobnie jak w przypadku takich gier jak Resident Evil Village.

Na koniec warto zaznaczyć, że korporacje podpisały umowę jeszcze przed ostatecznym sfinalizowaniem zakupu Activision Blizzard przez Microsoft, który obecnie stoi pod wielkim znakiem zapytania.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!