Kultowa mapa z Call of Duty miała nigdy nie trafić do gry. Dzięki przypadkowi teraz levelują na niej wszyscy

Call of Duty Shipment

W ostatnim czasie pojawiły się pierwsze informacje, że jeszcze w tym roku otrzymamy kolejną część serii Call of Duty — Modern Warfare 3. Tymczasem Geoff Smith, czyli dyrektor projektowania trybu multiplayer, opowiedział o najsłynniejszej mapie w rozgrywce wieloosobowej — Shipment. Jak przyznał mężczyzna, lokacja, która zadebiutowała w 2007 roku, została dodana do gry przez przypadek.

Kultowa mapa z Call of Duty jest dziełem przypadku

Mapa Shipment w Call of Duty

Shipment to jedna z bardziej kultowych i lubianych lokacji w Call of Duty. Mapa zadebiutowała w trybie multiplayer w pierwszej odsłonie Modern Warfare z 2007 roku. Miejsce przedstawia niewielki terminal załadunkowy, na którym znajdują się kontenery, kilka z nich jest otwartych, a to umożliwia łatwe przemieszczanie się. Z racji na swój rozmiar starcia na tej mapie są bardziej dynamiczne, co chwalą sobie gracze COD-a, którzy używają tej mapy do szybkiego levelowania broni.

Co ciekawe Shipment miał nigdy nie pojawić się w finalnej wersji produkcji. Jak przyznał Geoff Smith w wywiadzie dla Dexerto, mapa została dodana przez przypadek, gdyż deweloperzy używali jej na początku, aby testować różne mechaniki. Jednak twórcy przed premierą zapomnieli usunąć lokacji z puli map trybu wieloosobowego i dlatego Shipment trafił do pierwszej części Modern Warfare.

W ciągu 16 lat mapa zyskała status wręcz kultowej i pojawiła się dotychczas w 5 odsłonach serii Call of Duty, w tym najnowszej części wydanej 22 października 2022 roku — Modern Warfare II. Możemy natomiast przypuszczać, że w kolejnej, trzeciej już odsłonie MW, również otrzymamy Shipment w trybie wieloosobowym. Warto jednak podkreślić, że lokacja przez lata zmieniła nieco swój wygląd, choć sam zamysł pozostał nienaruszony.

Zobacz też: Najlepsze kamery samochodowe

Jak widać, tylko przypadek zdecydował o umieszczeniu wspomnianej mapy w Call of Duty: Modern Warfare z 2007 roku. A jaka jest Wasza ulubiona lokacja w trybie multiplayer dowolnego COD-a? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.