Call of Duty może trafić do PS Plus dzięki Ubisoftowi! Ale sporo musi się jeszcze wydarzyć

Call of Duty PS Plus

Dziś zostaliśmy poinformowani, że Microsoft zaproponował Ubisoftowi licencję na strumieniowanie gier Activision Blizzard. Sprawa jest o tyle ciekawa, że umowa dotyczyłaby nie tylko umieszczenia tych produkcji we własnej usłudze, ale również dalsze dzielenie się prawami do m.in. Call of Duty z konkurencyjnymi platformami. A to z kolei otwiera furtkę dla umieszczenia hitowej serii strzelanek w PS Plus.

Call of Duty w usłudze streamingowej PS Plus Premium?

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 3

Poskładajmy wszystko do kupy. Microsoft dogadał się z Ubisoftem na „współdzielenie” praw do streamowania gier Activision Blizzard w chmurze, co umożliwiłoby debiut Call of Duty w PS Store.

A dlaczego? Bo jak piszą Francuzi w swoim komunikacie, otrzymali również możliwość licencjonowania powyższych tytułów „firmom zajmującym się grami w chmurze, dostawcom usług i producentom konsol”. Ba, dalej wprost przyznano, że zadziała to na korzyść posiadaczy konsol PlayStation.

Dzięki pojedynczej subskrypcji Ubisoft+ Multi Access, gracze wkrótce będą mogli grać w swoje ulubione gry Ubisoft i streamować swoje ulubione gry Activision Blizzard na wielu platformach, w tym na PC, konsolach Xbox i Amazon Luna, a także na platformie PlayStation za pośrednictwem Ubisoft+ Classics.

Ubisoft

Niemniej nie powinniśmy się jeszcze nakręcać na to, że CoD-y na pewno trafią do PS Plus za pośrednictwem streamingu. Co prawda gry Ubisoftu są dostępne w PS Plus Premium i Extra m.in. dzięki usłudze Ubisoft+ Classics, ale nie oznacza to, że tak samo byłoby z tą konkretną serią.

Poza tym CMA wciąż musi przede wszystkim przystać na warunki, które zaproponował Microsoft i zaakceptować przejęcie Activision Blizzard. Na razie firma wciąż jest osobnym bytem, więc oczywiście umowa „Giganta z Redmond” i Ubisoftu jeszcze nie obowiązuje.

Poza tym być może gdzieś istnieje zapis, który wykluczyłby PS Plus z listy usług, którym francuski wydawca mógłby zaproponować Call of Duty. Historia nauczyła nas przecież, że takie wykreślanki zdarzały się już po obydwu stronach zielono-niebieskiej barykady.

No ale tak czy inaczej, jest światełko w tunelu. Widać jednak, jak dużo musi się jeszcze stać, aby taki scenariusz był realny.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Call Of Duty: Modern Warfare 3

Na razie karty rozdaje CMA. Zaakceptowanie propozycji Microsoftu i Ubisoftu byłoby naturalnie pierwszym krokiem do udzielenia licencji na gry Activision Blizzard pozostałym podmiotom.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.