Kiedy Call of Duty zagości w Xbox Game Pass? Okazuje się, że nie tak prędko, jak wielu zakłada

Xbox Game Pass Call of Duty Modern Warfare 2

Spora część graczy obserwujących zawirowania wokół przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft postrzega pozytywne domknięcie tej transakcji poprzez pryzmat obecności gier z cyklu Call of Duty w bibliotece Xbox Game Pass. Im bliżej faktycznego końca wszystkich formalności związanych z tym zakupem, tym częściej temat obecności tych gier w usłudze Microsoftu pojawia się na ustach graczy. Nowe informacje wskazują, że na premierę gier spod szyldu Call of Duty w abonamencie „Zielonych” trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Call of Duty zacznie debiutować w Xbox Game Pass dopiero w 2025 roku

Jak wskazuje Tom Warren, z dokumentów ujawnionych jakiś czas temu przez CMA wynika, że jeśli przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft dojdzie do skutku, to gry z cyklu Call of Duty będą mogły debiutować w Game Passie dopiero od 2025 roku. Jest to oczywiście powiązane z umową marketingową, która została podpisana przez Activision Blizzard i Sony jakiś czas.

Najwidoczniej na mocy zapisów w niej zawartych amerykański wydawca nie będzie mógł przed tym terminem umieszczać gier w dniu premiery w jakimkolwiek abonamencie. Porozumienie zdaje się też działać nawet po potencjalnym zakupie Activision Blizzard przez Microsoft.

Przeczytaj też: Gry hack and slash

Kup Call Of Duty Modern Warfare 2

Jeśli jednak po upływie tego czasu seria Call of Duty rzeczywiście zacznie w dniu premiery pojawiać się w abonamencie Microsoftu, to bez wątpienia będzie to konkretna karta przetargowa, która skusi do tej usługi sporo graczy. Mowa w końcu o jednej z najpopularniejszych marek shooterów w całej branży, która na ten moment zdaje się nie mieć realnego rynkowego rywala.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.