Capcom chwali się wynikami sprzedażowymi. Na szczycie listy Monster Hunter i Resident Evil

Monster Hunter: World

Capcom właśnie podzielił się łącznymi wynikami sprzedażowymi swoich gier do 31 grudnia 2022 roku. Na górnych pozycjach listy ewidentnie królują serie Monster Hunter oraz Resident Evil. Pojedyncze pozycje na szczycie uzupełniają natomiast Street Fighter V i Devil May Cry 5.

Wyniki sprzedażowe gier Capcomu

Zwiastun Monster Hunter: World

Capcom właśnie zaktualizował swoją listę „Platynowych” tytułów, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy. Łącznie znajduje się na niej aż 110 gier, a w czołowej 10 dominują serie Monster Hunter oraz Resident Evil. Pełne zestawienie czołówki prezentuje się natomiast następująco:

  1. Monster Hunter: World – 18,6 mln sztuk
  2. Monster Hunter Rise – 11,70 mln sztuk
  3. Resident Evil 7 Biohazard – 11,70 mln sztuk
  4. Resident Evil 2 Remake – 11,20 mln sztuk
  5. Monster Hunter World Iceborne – 10 mln sztuk
  6. Resident Evil 5 – 8,6 mln sztuk
  7. Resident Evil 6 – 8,6 mln sztuk
  8. Resident Evil Village – 7,40 mln sztuk
  9. Street Fighter V – 7,00 mln sztuk
  10. Devil May Cry 5 – 6,50 mln sztuk

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Na wyróżnienie zasługuje obecne w bibliotece Game Pass Monster Hunter Rise, które sprzedało się w łącznej liczbie ponad 11 milionów kopii. Ogólnie rzecz biorąc Capcom udowodnił, że gry firmy nadal sprzedają się dobrze i niewiele wskazuje, aby ten stan rzeczy miał się wkrótce zmienić.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2339 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.