Castlevania może powrócić do żywych? Konami ma świadomość, że fani oczekują nowych gier

Castlevania Lords of Shadow 2

Od premiery ostatniej premiery z serii Castlevania minęło już prawie dziesięć lat, co jak na standardy branży jest sporym okresem. Swego rodzaju pocieszeniem dla fanów tego IP był wydany w 2017 roku serial animowany oraz DLC do Dead Cells zatytułowane „Return to Castlevania”. Możliwe jednak, że Konami niedługo zaspokoi oczekiwania fanów, którzy już od wielu lat oczekują pełnoprawnej kontynuacji tego cyklu.

REKLAMA

Konami zdaje sobie sprawę, że gracze chcą pełnoprawnej gry z serii Castlevania

Castlevania Lord of Shadow, Gabriel Belomt

W rozmowie z redakcją IGN Tsutomu Taniguchi z Konami stwierdził, że korporacja jest świadoma plotek i entuzjazmu związanego z ewentualnym przywróceniem marki Castlevania do życia. Przekazał on także, iż tego rodzaju pozytywne reakcje graczy są dla wydawcy „naprawdę motywujące”.

Staraliśmy się przywrócić gry, które ludzie kochali i cenili, wydając Castlevania Anniversary Collection i Castlevania Advance Collection, przywróciliśmy także Rondo of Blood i Symphony of the Night dla naszych fanów na PlayStation i na urządzeniach mobilnych, a także uruchomiliśmy Grimoire of Souls na Apple Arcade, aby uczcić historię serii.

Tsutomu Taniguchi, Konami

Co ciekawe, Konami zdaje sobie sprawę, że gracze zawsze oczekują więcej nowych rzeczy powiązanych z ulubioną marką, dlatego też okazaja jaką było wspomniane na początku DLC „Return to Castlevania” było dla wydawcy nie do odrzucenia.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

Bez wątpienia powrót tak kultowej i uznanej marki byłby nie lada wydarzeniem, które przyciągnęłoby wielu fanów Castlevani. Według niektórych plotek Konami ma zaskoczyć wszystkich i zapowiedzieć zupełnie nową odsłonę tego cyklu podczas tegorocznych targów E3, jednak na ten moment są to wyłącznie niepotwierdzone informacje.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!