CD Projekt RED obchodzi dzisiaj 20 urodziny!

CD PROJEKT RED 20 urodziny

CD Projekt RED zostało założone 1 lipca 2002 roku. Szybka matematyka wskazuje, że od momentu powstania studia mija dziś 20 lat. Z początku raczej nikt nie sądził, że Polacy osiągną taki sukces, jaki udało im się odnieść.

20 rocznica powstania CD Projekt RED

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3

Choć ciężko w to uwierzyć, CD PROJEKT RED ma już 20 lat. Pierwszą grą polskiego studia był oczywiście Wiedźmin, który po dziś dzień jest przez wielu nazywany mianem kultowego. Pierwsza część przygód Geralta z Rivii co prawda miała swoje bolączki, ale można śmiało powiedzieć, że kolejne odsłony serii były tylko lepsze.

W ciągu wspomnianych 20 lat CD Projekt RED urosło z malutkiego zespołu do branżowego giganta, z którym muszą się dzisiaj liczyć już wszyscy. Drogę polskiego zespołu podsumował Adam Badowski, szef CD Projekt RED.

Zaczynając CD PROJEKT RED, nie wiedzieliśmy, co można, a czego nie można w branży gier wideo. Byliśmy buntownikami, wszystkiego musieliśmy nauczyć się sami. To stało się częścią naszego DNA i dało nam swobodę w podejściu do tworzenia naszych gier. Dzięki temu mają one swój unikalny charakter. I to niezmiennie od dwudziestu lat, które były dla nas nad wyraz owocne i pełne niespodzianek. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi z naszych osiągnięć i faktu, że nieustannie możemy liczyć na wsparcie naszej społeczności. Dzięki temu z optymizmem i radością wchodzimy w kolejne dwadzieścia lat naszej działalności. 

– Adam Badowski

Przeczytaj też: Klawiatura gamingowa — najlepsze modele

Aby uczcić 20. rocznicę swojego istnienia, CD Projekt RED przygotowało specjalną stronę, na której gracze mogą dzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z grami studia, brać udział w wyzwaniach i oglądać streamy. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć Polakom kolejnych owocnych lat!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z