CD Projekt RED idzie na ugodę z amerykańskimi inwestorami. Poszło o Cyberpunka 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 jest w dalszym rozwoju i teraz oczekuje na zapowiedziane jakiś czas temu pierwsze fabularne DLC, ale trudny start gry nie został zapomniany. Jej nieudana premiera rozzłościła amerykańskich inwestorów CD Projekt RED, którzy zdecydowali się pozwać firmę. Teraz sąd z Kalifornii wstępnie zatwierdził ugodę pomiędzy stronami.

CD Projekt RED zapłaci 1,85 miliona dolarów za nieudaną premierę Cyberpunka 2077

Zwiastun premierowy Cyberpunka 2077

Trzeba przyznać, że premiera Cyberpunka 2077 zawiodła oczekiwania wszystkich. Niezadowoleni byli też inwestorzy z USA, którzy ulokowali w akcjach CD Projekt RED grube pieniądze. Z powodu początkowej porażki gry część z nich zdecydowała się nawet pozwać polską firmę.

Zarzuty dotyczyły niegrywalności tytułu w momencie wydania, a także strat poniesionych przez inwestorów w związku z tym, że CDPR był zmuszony do zwrotu pieniędzy rozżalonym graczom. Drugi z punktów odnosił się zwłaszcza do konsolowych edycji produkcji.

Dziś dowiedzieliśmy się, że kalifornijski sąd zgodził się na ugodę pomiędzy firmą a biznesmenami, którzy zainwestowali w akcje firmy. W ramach osiągniętego porozumienia CD Projekt RED oraz jego ubezpieczyciel wypłacą poszkodowanym 1,85 miliona dolarów. Sąd uznał też, że spółka nie musi przyznawać się do żadnego z wymierzonych w nią oskarżeń.

Zobacz też: Telefon gamingowy – najlepsze modele

Pozostaje cieszyć się, że CDPR ma już sprawę za sobą. Deweloperzy mogą teraz spokojnie skierować swoją uwagę na dalsze prace nad Cyberpunkiem 2077. Ich dotychczasową postawę docenili już gracze, którzy przyznali grze nagrodę „owocu miłości”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z