Mikropłatności trafią do gier CD Projekt RED? Studio ma wobec tego konkretny plan

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Ostatnia publikacja raportu finansowego przez CD Projekt RED, a co za tym idzie — specjalna konferencja, dostarczyły nam naprawdę sporo intrygujących informacji na temat dalszych planów studia. W ten właśnie sposób dowiedzieliśmy się, że Polacy rozważają wprowadzeniem jednej ze swoich marek na rynek mobilny, co zaintrygowało, a zarazem zaniepokoiło niektórych graczy. Pojawiły się także pytania dotyczące mikrotransakcji w grach i tutaj także pojawiły się ze strony rodzimych deweloperów bardzo konkretne deklaracje.

Piotr Nielubowicz z CD Projekt RED jasno stawia kwestię mikropłatności w grach

CD Projekt RED

Podczas rozmowy przeprowadzonej przez portal Stockwatch zapytano aktualnego CFO CD Projekt RED — Piotra Nielubowicza — o stanowisko firmy wobec mikropłatności w grach. W tej materii doczekaliśmy się bardzo konkretnego stanowiska, które powinno przemówić do wielu graczy, obawiających się propagowania podobnych praktyk. Okazuje się, że nie ma się czym martwić, bo Polacy nie planują dodawać mikropłatności do swoich produkcji single-player.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie widzimy miejsca dla mikrotransakcji w przypadku gier single-player, natomiast nie wykluczamy, że skorzystamy z tego rozwiązania w przyszłości w przypadku projektów multiplayerowych.

Piotr Nielubowicz

Jak więc widać, gry wieloosobowe zaś to nieco inna „bajka”, zwłaszcza że wymagają one ciągłego wsparcia deweloperów w zakresie balansu, rozwoju i dostarczania nowej zawartości. Wszystko jednak zależy od sposobów ich wprowadzania oraz projektowania całej rozgrywki.

Wychodzi więc na to, że na razie nie musimy się niczego obawiać, choć oczywiście do premiery kolejnych gier CD Projekt RED pozostało trochę czasu, a to oznacza, że jeszcze wszystko może się zmienić. Z drugiej strony polskie studio na przestrzeni lat dało się poznać graczom, jako bardzo przyjazne studio. Warto więc mieć nadzieję, że tak pozostanie już na zawsze.

Źródło: Stockwatch

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.