CD Projekt RED nie obawia się Larian Studios Warsaw. Taka konkurencja „niewiele zmienia”

Larian Studios Warsaw CD Projekt RED

Jedną z ciekawszych informacji ostatnich tygodni jest oficjalne potwierdzenie założenia Larian Studios Warsaw, czyli lokalnego oddziału studia odpowiedzialnego m.in. za Baldur’s Gate 3. Dla rodzimego rynku jest to bardzo ważne wydarzenie, pokazujące, że polscy deweloperzy są doceniani przez zagraniczne studia. A jak na wieści o tym zareagowało największe studio w Polsce?

Obecność Larian Studios Warsaw „niewiele zmienia” dla CD Projekt RED

CD Projekt RED

Podczas ostatniej rozmowy CD Projekt RED z inwestorami poruszony został temat otwartego nie tak dawno Larian Studios Warsaw, które ma wspomagać inne oddziały belgijskiego studia w pracach nad ich nadchodzącymi projektami. Adam Kiciński odniósł się do oczywiście do tej kwestii, doceniając twórców Baldur’s Gate 3, twierdząc jednocześnie, że w zasadzie „to niewiele zmienia”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Czy widzimy jakieś zagrożenia? Szczerze mówiąc, zawsze istnieje szansa, że ktoś może odejść i pracować gdzie indziej, niezależnie od tego, czy jest to studio w Warszawie, czy okazja pracy gdzieś indziej — różnica nie jest tak duża. Świat jest dość małym miejscem, a deweloperzy — a zwłaszcza ci doświadczeni — są bardzo często mobilni. Jeśli ktoś nie chce zajmować się danym projektem i marzy o współpracy z kimś innym, to i tak to zrobi. Obecność lub nieobecność Larian pod naszymi drzwiami zmienia niewiele. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Adam Kiciński

Jest to całkiem rozsądny punkt widzenia, zwłaszcza że CD Projekt RED tworzy zupełnie inne gry niż Larian Studios. Co prawda wspólnym mianownikiem jest tutaj gatunek gier RPG, jednak różnice między takim Wiedźminem 3 a Baldur’s Gate 3 lub nawet Divinity Original Sin są bardziej niż ogromne.

Co prawda konkurencja może przejawiać się także w walce o pracowników, tych jednak w Polsce jest raczej na tyle, że obie firmy powinny sobie bez problemów znaleźć odpowiednich kandydatów. Tym bardziej postawa CD Projekt RED jest jak najbardziej zrozumiała.

Źródło: YouTube: CD Projekt IR

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.