Larian Studios Warsaw oficjalnie potwierdzone! Twórcy Baldur’s Gate 3 doceniają polskich deweloperów

Larian Studios Warsaw

Larian Studios od premiery Baldur’s Gate 3 stało się prawdziwym uosobieniem niemal wszystkich pozytywnych cech, jakimi może cechować się studio tworzące gry. Nie dziwi więc, że ze sporym entuzjazmem dochodziły do nas wieści o planach belgów na założenie kolejnego oddziału właśnie w Polsce. Najnowszy komunikat potwierdza oficjalnie tę decyzję i Larian Studios Warsaw staje się faktem.

Oficjalnie potwierdzono powstanie Larian Studios Warsaw

baldur's gate 3
Baldur’s Gate 3

Wedle najnowszego komunikatu prasowego Larian Studios oficjalnie przygotowuje się do otwarcia nowego oddziału swojego studia, które tym razem ulokowane zostanie w Warszawie. Decyzja o założeniu nowej siedziby podyktowana jest planem rozwoju projektów w ramach całodobowego cyklu. Tym samym ekipa ze stolicy naszego kraju będzie siódmym studiem zaraz po Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie i Kuala Lumpur.

Na czele rodzimego oddziału stanie Urszula Jach

Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce. Cieszymy się na myśl o byciu częścią tego bogatego w talenty i doświadczenie regionu, szczególnie zważywszy na silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gamingu.

Urszula Jach, szefowa Larian Studios Warsaw

Na temat rodzimego oddziału wypowiedział się także sam CEO Larian Studios — Swen Vincke. Zgodnie ze słowami belgijskiego dewelopera, decyzja o założeniu oddziału akurat nad Wisłą jest efektem jego ostatniej wizyty na Game Industry Conference w Poznaniu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zeszłoroczna wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu potwierdziła to, o czym myślałem od dłuższego czasu — jest tu bardzo dużo talentów i wielu deweloperów, którzy myślą jak my. Co więcej, wielu z nich chce pracować właśnie nad grami RPG, więc to idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest bardzo prosty – zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma nowymi i bardzo ambitnymi grami RPG, jednocześnie ciesząc się z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, w której inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą nam pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że będzie to działać naprawdę dobrze.

Swen Vincke

Co ciekawe, wszyscy zainteresowani pracą w studiu odpowiedzialnym za Baldur’s Gate 3 czy serię Divinity mogą aplikować na kilka stanowisk związanych z tworzeniem gier. Wszystkie możliwe na ten moment oferty pracy dostępne są pod tym adresem. Brzmi to więc niezwykle ciekawie, zwłaszcza jeśli ktoś faktycznie chce brać udział w produkcji wysokiej jakości gier bez wielkich wydawców nad sobą.

Co ostatecznie wyjdzie z tego przedsięwzięcia i za co dokładnie odpowiadać będzie Larian Studios Warsaw? To się dopiero okaże, ale na pewno cieszy fakt, że polski gamedev jest postrzegany na świecie jako coś atrakcyjnego, w co warto inwestować. Trzeba więc trzymać kciuki i czekać na pierwsze efekty prac tego studia.

Źródło: Informacja prasowa: BetterGaming Agency

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.