Wiedźmin 4 może opuścić fazę przedprodukcyjną w 2024 roku. CD Projekt RED ujawnia przyszłość swoich gier

Aktualnie CD Projekt RED w pełni skupia się na rozwijaniu i tworzeniu Wiedźmina 4 oraz Cyberpunk Orion, a więc zupełnie nowych projektach. Zanim jednak doczekamy się premiery, to trzeba będzie trochę na te pozycje poczekać. Nie oznacza jednak, że cały ten czas skazani będziemy na niewiedzę, a ostatni wywiad z Adamem Badowskim ujawnia nieco interesujących szczegółów.

Wiedźmin 4 ma jeszcze w tym roku wejść w fazę produkcyjną. CD Projekt RED zapewnia rozwój oddziałów odpowiedzialnych za swoje gry

Wiedźmin Polaris
Wiedźmin Polaris

W trakcie rozmowy z redakcją Reuters Adam Badowski przyznał, że jeszcze w 2024 roku nad Wiedźminem 4 pracować będzie około 400 deweloperów. Co więcej, do końca tego okresu projekt ma reszcie wejść w fazę produkcyjną, co oznacza, że podstawy projektowe zostaną w pełni zatwierdzone.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście CD Projekt RED nie podał w żaden sposób oficjalnej daty premiery, nic dziwnego, skoro prace na 100% dopiero będą się zaczynać. Niektórzy analitycy spekulują jednak, że gra pojawi się w okolicach 2026 lub 2027 roku. Do tego czasu raczej nie ma co liczyć na żadne gry, które wyjdą spod ręki rodzimych deweloperów.

W kontekście „Redów” trzeba też wspomnieć o innym wielkim projekcie, a mianowicie Cyberpunk Orion. Akurat kontynuacja przygody z Night City nadal znajduje się w fazie koncepcyjnej i tutaj do końca grudnia nad projektem powinno czuwać 80 deweloperów. Co szczególnie ciekawe, ta produkcja ma wreszcie zaoferować elementy wieloosobowe. Jakie dokładnie? Tego już twórcy nie raczyli zdradzić.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Przedstawiciele CD Projekt RED poruszyli także wątek sztucznej inteligencji i zastosowania jej w branży growej. Oczywiście nie są oni zdania, że zastąpi ona pracy ludzkich rąk (a raczej palców), ale może ona ulepszać pewne procesy produkcyjne. O co dokładnie chodzi? Można spodziewać się, że znajdzie ona zastosowanie w kwestiach takich jak testy QA (ang. Quality Assurance — zapewnienie jakości).

Jak na razie przyszłość projektów polskiego studia zapowiada się bardzo stabilnie. Co prawda na Wiedźmina 4 czy Cyberpunk Orion trzeba będzie poczekać jeszcze kilku lat, ale można mieć nadzieję, że będzie to tego warte. Oby tylko nie powtórzył się incydent, jaki miał miejsce przy okazji premiery Cyberpunka 2077…

Źródło: Reuters

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.